“Elus meri, elus rand” selgitab teadust läbi kultuuri

05. september, 2016

Merekultuuriaastal pöörame tavapärasest rohkem tähelepanu merele ja merega seotud kultuurile. Läänemereäärseid riike hõlmavas projektis Art/Mosphere katsetatakse, kuidas teadusteemasid selgitada kunsti ja kultuuri abil.

“Loovust on vaja igal elualal. Selle projektiga uurime, kas keerulisi teadusteemasid on õpilastel kergem mõista, kui ühendada kõrgetasemeline teadus kunstiga, mida saab isiklikult läbi tunnetada,” selgitas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Kliimamuutuste mõjudest räägib sel reedel, 9. septembril õpilastele Lennusadamas Suure Tõllu laeval Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere. Koos õpilastega vaadeldakse, kuidas mõjutab muutunud tuulte suund meie merepõhja, lainetust, randa ja sellega seoses ka meie igapäevaelu. Noored saavad kuuldut kunstnik Madis Katsi käe all illustreerida ja õpitut sel moel oma isikliku eluga siduda.

Päevakava:

  • 14.00-15.00 Tarmo Soomere räägib kliimamuutustest ja selle mõjust meie igapäevaelule
  • 15.00-15.15 – Madis Kats tutvustab plaani
  • 15.15-15.45 – noored lähevad mere äärde materjali otsima
  • 16.00-16.45 – (pilt)lugude kokkupanek
  • 16.45-17.30 – Lugude jutustamine, ürituse lõpp

Tegemist on kuut riiki hõlmava pilootprojektiga, kus, sidudes teadust ja erinevaid kunstivaldkondi, testitakse uusi loovaid õpimudeleid. Art/Mosphere projektis osalevad Balti mere äärsed riigid Eesti, Läti, Leedu, Rootsi, Poola ja Kaliningradi regioon.

Loov Eesti viib projekti Art/Mosphere läbi koostöös Teaduste Akadeemia ja Lennusadamaga. Projektis osalevad Tallinna Reaalkooli õpilased ja seda toetab Swedish Institute.

tillti-ja-si