Music Estonia seminar: muusika videomängudes

08. november, 2017

Sündmuse detailid


SÜNKROON on Music Estonia uus programm, mille eesmärk on arendada muusika- ja audiovisuaalmeediasektori koostööd Eestis ja rahvusvaheliselt. Fookuses on muusika filmides, mängudes, reklaamides ning laiemalt brändide kommunikatsioonis.

SÜNKROONi teine seminar on pühendatud videomängude helikujundusele. Mängutööstus on kiiresti kasvav sektor, seda ka Eestis. IGDA (International Game Developers Association) andmetel on Eestis umbes 60 mängutootmisega seotud ettevõtet. Mängudesse võivad jõuda olemasolevad muusikapalad, kuid kuna paljud mängud vajavad originaalset, sisu toetavat helitausta, töötavad suuremate mängutootjate juures palgalised heliloojad ja muusikaprodutsendid.

Kuidas käib videomängu tarvis muusika loomine ja helikujundus? Kas selleks on vaja palju erioskusi? Kui, siis milliseid? Kuidas luua kontakt mängutööstusega, kui oled helilooja või produtsent?
Kõige selle üle arutlevad transmeedia ettevõtja Konsta Klemetti ja just mängudele keskendunud helilooja Petri Alanko. Pärast külaliste ettekanded toimub arutelu, mida modereerib Virgo Sillamaa.

Loe edasi SIIT