Narvas etenduv “Oomen” soovib kaasata Narva kultuuri- ja vabaajakeskusi

14. detsember, 2017

“Oomen” põhineb Vene avangard poeedi Aleksei Gastevi teose “Töölislöögi poeesia” ainetel. Lavastus viib publiku mööda tööliste sissekäidud radu pidi Kreenholmi Manufaktuuri hoonetesse. Kõrvaklappidest kostuv tänapäeval üldlevinud museaalsusest tingitud tekst kätkeb endas tavaloogika ja tähelepanu hajutamist, hakkimist ning intensiivset suunamist.

Käies tööliste radu, langeks publikule roll uurida ning avastada objekte, vaateid ning paiku, mis on teadlikult ning kunstlikult loodud minevikuvaated. Olles jõudnud Kreenholmi ruumidesse, hakkab imbuma publiku tajusse ja teadvusesse endisaegset maailma. Lõpuks vallutab ruumi totaalselt A. Gastevi maailm, mis oma halastamatusega toob publikuga samasse ruumi tollase ideoloogilise aja vaimu ning tunnetuse.

Korraldajad soovivad selle lavastuprojektiga kaasata Narvas tegutsevaid kultuuri- ja vaba aja keskusi, mis võimaldaksid külastajatel ka avastada Narva linna ja ümbritsevat piirkonda. Plaanis on võimaldada osta pakette majutusasutustega, et inimesed jääksid Narva kauemaks kui etenduseõhtuks.Projekti on plaanis kaasata kohalikke inimesi ning ettevõtteid, et ühendada kultuurisündmusi ning seda piirkonda, kus sündmus toimub ja luua midagi väga meeldejäävat sellesse paika.

“Oomen”s etendub Narvas Kreenholmi tehases. Etendused toimuvad 30., 31. märtsil, 1., 13., 14., 15., 20., 21. ning 22. aprillil 2018. Lavastab vabakutseline näitleja ja lavastaja Jarmo Reha, lavastuslik abi Anne Türnpult. Dramaturgiks Aare Pilv. Helimaastikke loob Argo Vals, kaasatakse koor Janne Fridolini juhtimisel.

Näitlejad:
Mirtel Pohla, Riina Maidre, Bert Raudsep, Pääru Oja (Eesti Draamateater)