Digitaalne koduohutuse abivahend soovib aidata vaegnägijaid

19. märts, 2014

IMG 48801PESA tootearendusprojektis arendavad Margit Lillemaa ja Kristi Kuustik digitaalset koduohutuse abivahendit, mille eesmärk on aidata vaegnägijatel kodus turvalisemalt toime tulla. Nädalavahetusel sai projekt tunnustust ka TeamLab Startup Weekendil, kus pälvis kaks auhinda- ettvõtluskonkurss Ajujaht valis meeskonna järgmise võistluse TOP40 hulka ning aHack kutsus neiud Helsingis toimuvale ärikontaktüritusele.

Uurisime, kuidas projektil PESA programmis läheb ning millised on tulevikuplaanid.

  1. Kuidas tulite äriidee peale?

Idee sai alguse kooliprojektist, mis arenes välja magistriõppe lõputööks. Ülesandeks oli arendada nutikas toode, mis oleks mõeldud mingile konkreetsele sihtrühmale, kelleks sai valitud nägemispuudega inimesed. Antud ideeni jõuti koostöös sihtrühma esindajatega – neid küsitledes ja nende igapäevaelu jälgides.

 2. Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta?

PESA programmiga liitumise üheks põhjuseks oli see, et me ei olnud kindlad kuidas oma ettevõtmisega algust teha, milliseid suundi võtta, ning tundsime, et vajame selles valdkonnas natuke kõrvalist abi. Praeguseks hetkeks on meile selgeks saanud, et üheks keeruliseimaks ülesandeks on sobiva rahastuse leidmine kuna meie projekti näol on tegemist vägagi ressursimahuka ettevõtmisega.

Kindlasti ei saa mainimata jätta õige ärimudeli valimist, mis määrab ära kogu ülejäänud ettevõtte tegevuskava.

3. Millised rollid on meeskonnaliikmetel?

Meie meeskonnaliikmeid on praegusel hetkel kaks. Hariduselt oleme tootedisainer ning IT süsteemide arendaja/äriinfotehnoloog. Praeguses projektifaasis ei ole meie rollid veel väga eristuvad – teeme mõlemad kõike mida parasjagu vaja on. Kindlasti oskame kumbki projektile läheneda erinevalt ja lähtuvalt oma eriala spetsiifikast

4. Millised on ettevõtte tulevikuplaanid?

Esimeseks eesmärgiks on muidugi arendada meie seade edukaks ja konkurentsivõimeliseks tooteks, mis oleks võimeline ka välisturgudel kanda kinnitama. Kindlasti ei tahaks me ennast piirata ainult käesoleva ettevõtmisega ning kui praegune arendustöö meie indu ära ei võta, siis tulevikus otsime ka väljakutseid uute toodete arendamiseks.

5. Üks hea soovitus teistele?

Elevanti süüakse tükikaupa! Kui probleem tundub ületamatult suur ja keeruline, tuleb see lihtsat väiksemateks osadeks lammutada ning siis ei paista lood üldse enam nii hullud

6. Kust Sinu tooteid leiab?

Käesoleval hetkel on meie toode alles arendusfaasis, mistõttu ei ole see veel avalikkusele kättesaadav. Liigume suunas, et lähitulevikus oma toodet üldsusele tutvustada, kasvõi prototüübi näol, ning kaugemas tulevikus olla esindatud erinevate riikide abivahendite müügikeskkondades.