Koolitajad ja rahvusvahelised mentorid

 KOOLITAJAD JA RAHVUSVAHELISED MENTORID

anumall naarits  Anu-Mall Naarits (OÜ Turundusproff (brändinimega Marketingi Instituut) – Turunduse ja ekspordivaldkonna ekspert, ettevõtete nõustamine). Anu-Mall Naarits on loomemajanduse valdkonnas töötanud üle 10 aasta ning 6 aastat eraettevõtluses koolitades ja nõustades loomemajanduse valdkonna ettevõtteid. Alates 2009 on ta läbi viinud moe- ja trenditoodete koolitustsüklit, mille on läbinud ligi 100 disainerit, moekunstnikku ja muu valdkonna loomeettevõtjat. Ta on olnud Loov Eestiga koostöös valminud programmi PESA disainija, sisu koostaja, juhtivkoolitaja ja turunduse mooduli koolitaja. Lisaks on ta konsulteerinud piirkondlikke klasterprojekte nagu näiteks Viru Toit ning nõustanud ja elluviinud turundust erinevatele turismisektori osalejatele (Lennusadama ja Teletorni välisturundus Soomes, Rootsis, Venemaal, Lätis, Saksamaal). Marketingi Instituut on viinud läbi EAS-i tellimusel erinevaid ekspordialaseid koolitusi aastatel 2010-2015, milles on osalenud ligi 1000 ettevõtjat, koolitust tuntuimad on Ekspordirevolutsioon, kus värvati 25 noort ekspordimüügijuhti 25 eksportivasse ettevõttesse. Lisaks on koolitatud teemadel brändi loomine, internetiturundus, ekspordiplaan edasijõudnutele, eksport sotsiaalmeedia abil, e-kaubanduse esimesed sammud. Marketingi Instituut on ka piloteerinud virtuaalse ekspordiinkubaatori elluviimist 2012 aastal, milles osales 10 ettevõtet, kellest 3 kuulusid loomemajanduse valdkonda.

 

indrek_maripuu (1) (1) Indrek Maripuu on Loovusaida (www.maripuu.eu) asutaja. Loovusait on koolitus- ja konsultatsioonibüroo, mis on keskendunud mõttemustrite murdmisele – nad aitavad meeskondadel süsteemselt defineerida uusi lahendusi vajavaid olukordi, leida uusi ideid ning neid arendada, analüüsida ja “maha müüa”.

Konsultandi ja koolitajana on Indreku põhifookus strateegiline planeerimine, äriloovuse ja ärimudeli arendus. Ta on viimase 10 aasta jooksul nõustanud ja koolitanud enam kui 200 ettevõtte võtmeisikuid, teiste seas: G4S, Helmes, Eesti Energia, Pöff, Playtech, RIA, Tallinna Lennujaam, Ajakirjade Kirjastus, Riigiprokuratuur, Rimi, Fortum, RIK, Justiitsministeerium, Keskkonnaministeerium, Keskkonnaamet, Swedbank, Nordea, SEBE, CargoBus, Balsnack, Webmedia, Solaris, EMTA, BLRT, Innove, EAS, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Toode, Hawaii Express, Eesti Pank, Archimedes, PRIA, Tartu Teaduspark jpt.

Lisaks on ta olnud mentor EASi vastavas programmis, Keila Taastusravikeskuse nõukogu esimees ja Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtluse õppejõud.

 

Sixten Heidmets_bw (1)  Sixten Heidmets
Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tootedisainerina ning Lundi Ülikooli tööstusdisainerina (MA). Alates 2005. aastast koolitaja ja õppejõud, s.h. 8 aastat EKA tootedisaini dotsendina. On aktiivselt tegev tööstusdisainerina, teinud koostööd mitmete firmade ning organisatsioonidega: NASA, Otto Bock Scandinavia, Aquator, NCC Ehitus, Fellin Furniture, Cleveron (SmartPost) jt. Osalenud arvukatel näitustel ja leidnud mitmesugust tunnustust erialase tegevuse eest.

Andrew Paterson (Inglismaa)
Kati Uusi-Rauva (Soome