Loov Eesti tegemised 2015: Nutikas jääb maal ellu

Kevadel alustas Loov Eesti ettevalmistustega, et kutsuda ellu programm, mis võitleks ääremaastumise vastu, edendaks  ettevõtlust ja aitaks kaasa piirkondade atraktiivsuse suurendamisele. Meie headeks partneriteks said Loov Maa ja Marketingi Instituut.  Ning nii sündiski Loov Eesti+Maa, terviklik, ettevõtetele suunatud arendusprogramm, mis kestab kaks aastat. Esimese aasta fookuses on Kagu-Eesti.  Esmakohtumised Pukas, Sänna Kultuurimõisas, Mooste Mõisas ja Varbuse Muusikamõisas, septembikuu kollaste lehtedede ja helde päikesega olid paljulubavad ning me ei pidanud pettuma. Me olime sattunud seni avastamata aaretele. Fantastilised ideed, motiveeritud inimesed, kes väärtustavad oma kogukonda ja on elukeskkonna väärindamise eestvedajad.

Seal sadade kilomeetrite kaugusel Tallinnast on ehe Eesti elu!

Pole mitte kunagi varem kogenud tunnet, et sa oled oodatud nagu vana hea sõber, kelle toodud mõtted, soovitused ja pakutav tugi leiavad nii sooja vastuvõtu.

Nutikad ideed, mis on valmis kasvama ka piirkonnast või lausa kogu riigist väljapoole, on alustanud järgmise sammuna tööd arenduspogrammis  PESA.  Juba jaanipäevaks on oodata tulemusi, mis rahuldavad ettevõtjaid endid ja rõõmustavad nende kliente.

Innovatsioon sünnib kõikjal ja see ei sõltu meie elukohast ega rahvusest.

Just piirideülest sünergiat ja maailmavallutuslikke plaane levitavad Creative Business Cup (CBC) – globaalne ettevõtluskonkurss ning piiriüleste kultuuriprojektide toetusprogramm Loov Euroopa.

Meie ettevõtjate ideed ja loojate looming sünnivad just siin, meie kõigi silme all, kuid alles rahvusvaheline tunnustus teeb nad ka meile endile päriselt armsaks.

2015 on olnud Loov Eestile tegus ja toimekas aasta. Alustatud on uue programmiga, mis alles kogub jõudu ja mille vilju näeme aasta pärast, samuti elavneb rahvusvaheline koostöö, mis tõstab meie ettevõtjad  ja loomeinimesed ka nn “suurele lavale”. Olles kõige selle sees ja osa, ei saa jätta rõõmustamata ehedate eestimaiste asjade üle. Nutikad jäävad ellu nii maal, linnas kui maailmas!

Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht