Gruusia disainerid Disainiööl 2022

Ka sel aastal ootame Gruusia disainereid oma põnevate toodetega Disainööle.

Disainitänav on külastajatele avatud laupäeval, 24. septembril kell 12.00–20.00 ja pühapäeval, 25. septembril kell 12.00–18.00 Balti Manufaktuuris (Manufaktuuri 5, Tallinn).

Design Georgia on välja valinud järgmised pop-up poega osalejad:

Funduki, Kaleisi, Saini, Altersocks, Spilow.

DESIGN GEORGIA

Design Georgia on mittetulundusühing, mis esindab Gruusia toote- ja sisekujundajaid.
Design Georgia asutasid 2019. aastal neli tuntud Gruusia toote- ja sisekujundus- ning arhitektuuristuudiot. Nad ühinesid visiooniga olla tööstuse häälekandja, kes propageerib tootedisaini väärtuse sügavamat mõistmist. Eesmärgiks on motiveerida juba väljakujunenud disainikogukonda ja uusi tulijaid edasiseks loovuseks.


Design Georgia liikmed esindavad tugevaid teadmisi toote- ja sisekujunduse, keraamika ja moe valdkonnas. Liikmed on tegutsenud Gruusia disainimaastikul üle 15 aasta, pälvides rahvusvahelist tähelepanu näitustel, näiteks Milanos, Kopenhaagenis, Tallinnas ja Kölnis. Nende tooteid ja disainilahendusi on avaldatud rahvusvahelistes disainiajakirjades ning neid on autasustatud ka rahvusvaheliste disainiauhindadega.
Design Georgia loob visuaalseid platvorme, elavaid näitusi ja veebigaleriisid, et saavutada disaini kui majanduskasvu edendaja suurem tunnustamine. Gruusia disaini võimekuse tugevdamine tulevaste vajaduste ja suundumuste rahuldamiseks koos võrgustike edendamisega, et parandada disainerite ja tootmisettevõtete ärivõimalusi, on muu hulgas Design Georgia peamised ülesanded.

FUNDUKI

Funduki on Gruusias Tbilisis asuv disainipood, mis keskendub loovatele toodetele. Alates 2012. aastast kiiresti kasvav pereettevõte toodab ise ainulaadseid disainesemeid, sealhulgas, kuid mitte ainult, mööblit, aksessuaare, traditsioonilisi esemeid ja kodukaupu. Kauplus põhineb peaaegu täielikult keskkonnasõbralikul kontseptsioonil. Tooteid on lihtne lahti võtta, kokku panna ja transportida keskkonnasõbraliku korduvkasutatava spetsiaalse käekotiga. Kõik esemed on armastuse ja hoolega valmistatud pereliikmete või lähiringi poolt. See pereettevõte põhineb keskkonnasõbralikul kontseptsioonil ning toodab armastuse ja hoolega ainulaadseid disainesemeid.

KALEISI

2018. aasta juunis käisid kaks Gruusia sõpra Mariam Khukhunaishvili ja Tata Kapanadze välja idee luua “Kaleisi”. Nad otsustasid ühendada oma visioonid, tugevused ja võimalused, et luua hõbedast aksessuaaride kaubamärk. Nende eesmärk oli pakkuda tooteid, mis oleksid erinevad ja taskukohased. Nad töötavad koos aksessuaaride kujundamisel ja juveliiri abiga. Ehted on valmistatud kvaliteetsest hõbedast (puhtusaste 925) ja on täielikult käsitsi valmistatud

Asutajad soovisid, et nende nimel oleks tööga seotud tähendus, mistõttu otsustati “Kaleisi” kasuks, mis balti mütoloogias tähendab jumalikku seppa.

Ehted on minimalistliku disainiga, seega sobivad need erineva stiili ja maitsega inimestele. “Kaleisi” kollektsioonidest leiad aksessuaare nii naistele kui ka meestele. See ehe väljendab inimese sisemaailma, mistõttu on võimalik, et sama aksessuaar näeb kahel erineval inimesel erinev välja.

Iga mudel valmib käsitööna ja ühe eseme loomiseks kulub kuni viis päeva. “Kaleisi” kollektsioonid täienevad pidevalt. “Kaleisi” eristab ka originaalpakend – see on kaubamärgiga karbis ja kotis.

SAINI STUDIO

Saini Stuudio asutasid 2015. aastal Gruusia kunstnike ja disainerite perepaar Nino Slepchenko ja Levan Vateišvili. Nende töö põhineb uuel kontseptsioonil luua kaunistusi, mis on nii sügavalt gruusiapärased kui ka uuenduslikud. Saini esitletud unikaalsed kaunistused põhinevad kõik gruusia tähestikul, mis on üks maailma vanimaid ja ka ilusamaid.

Ornamentide loomisel on disainerite kunstiline vaade igale Gruusia kirjatähele ja tehnoloogiline lähenemine protsessile. Ühendades matemaatika, geomeetria, pöörlemistehnoloogia ja kunstilise lähenemise, töötas Nino välja umbes 2000 ainulaadset autoriõigusega kaitstud ornamenti, mida mujalt ei leia. Neid ainulaadseid disainilahendusi kasutades tegeleb Saini Stuudio tootedisainiga, toodab eksklusiivseid sise- ja väliskujundusobjekte, valgusteid, dekoratiivpeegleid, keraamilisi esemeid ning disainib tipptasemel portselanist sööginõusid, graveeritud veiniklaase, ehteid ja kangast.

Saini tooted on peamiselt käsitsi valmistatud. Stuudio töötab jätkusuutlike ja toidukindlate materjalidega. Stuudio piiratud väljalaskega toodetega on teil võimalus oma toodet kohandada ja ostul salasõnum krüpteerida, valides endale või oma lähedastele erilise tähendusega kirja.

SPILOW

MIDA ME TEEME:
SPILOW – 2016. aastal kolme ema poolt asutatud lasterõivaste bränd.
Disainitud ja toodetud Tbilisis, Gruusias. Tüdrukutele ja poistele vanuses 1 kuni 11 aastat.

MIKS ME SEDA TEEME:
Usume, et just mängides lapsed õpivad ja valmistuvad oma tulevasteks väljakutseteks. Julgustame lapsi paljajalu jooksma, pikali kukkuma ja iseseisvalt jalule tõusma.TÄITSA OK ON OLLA VEIDI ULAKAS – see on meie mantra. Spilowiga on meie eesmärk jagada seda filosoofiat emadega üle kogu maailma.
Nii nagu meie, tahavad ka teised emad, et nende lapsed oleksid enesekindlad, leiaksid sõpru, naudiksid mängimist ja näeksid alati lahedad välja. Tegelikult inspireerib meid pisemate uudishimu looma uusi rõivaid, mida nii lapsed kui ka nende vanemad imetlevad.

KUIDAS ME SEDA TEEMME:
Spilow dressipluusid ja pusad, kleidid ja T-särgid on valmistatud looduslikest materjalidest nagu Öko-Tex Standard 100 ja GOTS sertifikaadiga kangad.
KANALID:
Bambini
Mitte väga suur
Amazon Ühendkuningriik

ALTERSOCKS

Altersocksi asutas 2016. aastal Thbilisis paar Gruusiast – Nina ja Rezi. Pikka aega oli nende unistus ettevõttest loobuda ja oma äri alustada. Kuna nende eesmärk oli toota loomingulisi, lõbusaid ja mugavaid tooteid igapäevaeluks, otsustasid nad, et neile sobiks kõige paremini värvilise ja stiilse sokifirma loomine. Alguses, kuna neil polnud piisavalt raha oma ettevõttesse investeerimiseks, palusid nad kõigil oma pulmakülalistel kingituste ostmise asemel neile pulmakingiks teha sularaha. Nii kogusid nad oma väikeettevõtte alustamiseks oma esimese kapitali ja tegid oma esimese sokikollektsiooni.

Praegu on kaubamärgil Gruusia kaubanduskeskustes 7 filiaali. Samuti kuulub talle Gruusia esimene ja ainus sokkide müügiautomaat, mis töötab Thbilisi rahvusvahelises lennujaamas ja mis valmistati sokkide müügiks nullist peale.

Altersocksi toodetel on OEKO TEX Standard 100 märgis, mis tähendab, et tooteid on uuritud kahjulike ainete sisalduse suhtes. Kogu tootmistsükkel toimub Gruusias Thbilisis asuvas sokitehases keskkonnasõbralikus ja turvalises keskkonnas.

 

Projekti toetab Välisministeerium