Esimese TeamUp! võidutöö hakkab varsti tuult mõõtma

17. november, 2011

altMärtsikuus 2011 toimus esimene tootearenduspäev TeamUp!, mille võitjaks osutus Raigo Raamatu ääretult praktiline projekt nutitelefoniga töötavast tuulemõõtjast. TeamUp! üritusel kohtunud meeskond töötab projekti kallal tänaseni – ületatud on mitmed raskused ning 2012 aasta alguses peaks näha olema reaalselt toimiv prototüüp.

 

Märtsikuisel TEAM-UP! konkursi võitis zhürii hinnangul kohapeal moodustatud viiene tiim, kes arendasid tuule kiirust mõõtvat lisaseadet nutitelefonidele. Tootearenduspäevale vaid ideega tulnud Raamat leidis nii mõttekaaslased, kellega koos projekti edasi arendada, kui ka võimaluse prototüübi loomiseks. „Idee võlu on tegelikult selle lihtsuses,“ selgitas Raamat toona. „Lisaks tuule kiiruse ja suuna määramisele on võimalik seda infot teistega jagada. Kasutajatena näeme näiteks surfareid, golfiharrastajaid, kalamehi, mudellendureid jne,“ selgitas Raamat.

Tänaseks on läbi testitud erinevaid variante toimiva ja töökindla lahenduseni jõudmiseks. Paraku ei olegi kõik nõnda lihtne, kui esialgu tundus. „Elektroonikaosale on seni kõige rohkem tööd ja vaeva kulutatud, sest esialgne ülilihtsana tundunud lahendus ei osutunud paraku tehniliste piirangute tõttu reaalselt toimivaks. Arendustegevuse kiirendamiseks kaasasime ka välist abi ja koos arendame hetkel välja uut ja paremat elektroonikalahendust,“ iseloomustas Raamat veel käimasolevat arendusprotsessi.

Esimesed uue lahenduse prototüübid on hetkel tootmises ning “laboritestimises”, mille põhjal saab otsustada, kas ja kui palju tuleb veel muudatusi teha. Paralleelselt tegeleb meeskond ka vajaliku tarkvara arenduse, tootmise ettevalmistuste ning brandi-turunduse teemadega. „Kui kõik hästi läheb, siis saab järgmise aasta esimestel kuudel juba randa minna ja tuult mõõta,“ rääkis Raamat.

TEAM-UPi korraldasid Loov Eesti, Startup Garage, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Ürituse korraldamist toetas EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Loe lisa: Team-Up! tootearenduspäev teeb ühe päevaga ideest reaalsuse.