NID esitleb: Eesti­-Soome keraamikanäitus Paris Design Week 3-10.09.2016

29. august, 2016

Sel aastal tutvustab NID pariislastele Eesti ja Soome andekaid keraamikuid. Eesti ja Soome kultuurides, inimeste meelelaadis, aga ka looduses ja kliimas on märgata palju ühist. Ka keraamika puhul on hoomatav Eesti ja Soome sarnasust, kuid siiski kumab disainerite loomingust läbi teatud erisus, mis näitusepildi põnevaks muudab ja vastanduse tekitab.

Now! Le Off toimub Cité du Design et de la Mode’ is aadressil 34 quai d’Austerlitz 75013 Pariis (parisdesignweek.fr). Kokku osaleb seal üle kaheksakümne disaineri ja brändi ning lisaks Eestile ja Soomele on esindatud näiteks ka Jaapani, Hispaania, Itaalia ja Leedu disainerite looming.

Osalevad disainerid: Annike Laigo, Eeva Jokinen, Ene Raud, Eva Spoof, Jarõna Ilo, Helina Nelis, Heidi Aulikki Puumalainen, Heini Riitahuhta, Karmen Saat, Kadi Hektor, Mariana Laan, Matias Liimatainen, Mirjam Loks ja Veera Tamminen.

Projekti toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Suursaatkond Pariisis, Vaat Brewery, Siidrikoda, Foodpower, GoodMoodFood, Maiasmokk, Balsnack ja Alpaka. Profesionaalse kaubaveo eest vastutab NIDi suurpartner Shipitwise.

3. Sept 16:00 – Showroomi avamispidu.

Üles astub Mick Pedaja ning pariislastel on võimalus tutvuda Eesti toidukultuuriga

7. Sept 17:30 – Seminar: Kaasaegne Keraamikadisain