10. novembril toimub esimene Eesti Arhitektide Liidu vestlus- ja filmiõhtu

07. november, 2011

alt10. novembril kl 18 saab Eesti Arhitektuurimuuseumis alguse Eesti Arhitektide Liidu poolt korraldatud üritustesari, mis tähistab  liidu 90. juubeliaastat. Igal neljapäeval toimuvad vestlus- ja filmiõhtud.

Vestlusõhtutel jagavad oma värvikaid kogemusi ja lugusid mitmed tuntud arhitektid ning kinoekraanil linastuvad filmid annavad sisuka ülevaate Eesti arhitektuurist läbi ajaloo. Külastajatel on võimalik teada saada arhitekti töö telgitagustest ja veeta aega Eesti Arhitektide Liidu 90 aasta juubeliks loodud näitusel „Jäljed“.

 

Elavateks vestlusteks on valmis arhitektid Dmitri Bruns, Voldemar Herkel, Leonhard Lapin, Mart Port, Toomas Rein, Ülevi  Eljand, Andres Alver, Ike Volkov, Toivo Tammik, Margit Mutso ja kunstiteadlane Krista Kodres. Erinevad filmid nagu “Peaarhitektid”, „Tallinn enne ja nüüd“, „Ehituskunstnik Toomas Rein“ annavad ilmeka ülevaate Eesti arhitektuurist, arhitektide unistustest ja tegelikkusest läbi aegade.

Vestlus- ja filmiõhtud toimuvad igal neljapäeval 10. novembrist 1. detsembrini Eesti Arhitektuurimuuseumis Ahtri 2. Täpsem info programmi ja piletiinfo  kohta www.arhitektuurimuuseum.ee ja Eesti Arhitektide Liidu kodulehelt www.arhliit.ee.