2015. aastal kõlas maailmas üle 160 uudisteose eesti heliloojatelt

26. veebruar, 2016

Eesti Muusika Infokeskuse (EMIK) andmeil toimusid 2015. aastal vähemalt 160 heliteose maailmaesiettekanded, mille autoriks on eesti heliloojad. Kuni 1. märtsini saab esitada kandidaate LHV uue heliloomingu Au-tasule, mis tunnustab ühte möödunud aastal esmakordselt kõlanud uudisteost.

Autasu võitja kuulutatakse välja 15. aprillil festivali Eesti Muusika Päevad raames. Autasu väärtuseks on 5000-eurone stipendium ja uue teose tellimus.

 

EMIKi juhi Evi Arujärve sõnul jõuab info uudisteostest keskusse nii heliloojatelt kui ka kollektiividelt, kes meie heliloojatelt uusi teoseid tellivad ja esitavad. Samuti jälgivad EMIKi toimetajad kontserdikalendreid. Et osa uudisteostest on tellitud rahvusvahelistelt kollektiividelt ja kõlavad esmaettekandes välismaal ega pruugi Eesti publikuni jõuda, on EMIKi roll talletada infot hindamatu.

Möödunud aastal mängiti meie heliloojate uudisteoseid vähemalt 15 riigis, sh USAs, Jaapnis, Itaalias, Hollandis, Prantsusmaal, Suurbritannias, Poolas jm.

 

 

Ülevaate eesti heliloojate uudisteostest leiab Eesti Muusika Infokeskuse veebist http://emic.ee/uudisteosed

LHV ja Eesti Muusika Päevade (EMP) koostöös esmakordselt toimuv konkurss tunnustab ühte 2015. aastal maailmaesiettekandele tulnud teost, mille autor on eesti helilooja. Tegemist on uue muusika kontekstis märgilise tähendusega sündmusega, mil eraettevõte toetab eesti nüüdismuusikat. LHV uue heliloomingu Au-tasu väärtustab uut Eesti heliloomingut ja Eesti aktiivseid heliloojaid, tuues tähelepanu keskmesse just uue muusika, mis kõnetab ja väärib laialdast rahvusvahelist kõlapinda.

Konkursile saavad esitada kandidaate nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid. Kvalifitseeruvad 2015. aastal esmakordselt ette kantud teosed sõltumata žanrist, pikkusest ja koosseisust.

Žüriisse kuuluvad Märt Matis Lill (Eesti Heliloojate Liit, žürii esimees), Helena Tulve (Eesti Muusika Päevad, Eesti Heliloojate Liit), Timo Steiner (Eesti Muusika Päevad, Eesti Heliloojate Liit), Evi Arujärv (Eesti Muusika Infokeskus), Tiia Teder (Klassikaraadio), Taavi Kerikmäe (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektronmuusika keskuse juht, interpreet, helilooja), Risto Joost (dirigent, Tallinna Kammerorkestri ja MDR Leipzigi Raadiokoori kunstiline juht), Kerri Kotta (Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees).

LHV Au-tasu kandidaate saab edastada kuni 1. märtsini Eesti Heliloojate Liidu e-postile heliloojate.liit@gmail.com. Nominendid kuulutatakse välja 28. märtsil.

Preemia laureaat selgub Eesti Muusika Päevadel 15. aprillil Estonia kontserdisaalis, kus esineb Eesti Riiklik Sümfooniaorkester dirigent Anu Tali juhatusel.

LHV uue heliloomingu Au-tasu partnerid on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikafond, Eesti Muusikainfo Keskus, Klassikaraadio, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Tutvu autasu statuudiga http://www.eestimuusikapaevad.ee/lhv-au-tasu-tingimused/