20.septembril toimuv Design matters seminar keskendub mööbliteemadele

13. september, 2012

d12_bnner’’Eesti mööblitööstus on üks konkurentsivõimekamaid tööstusharusid Eestis. Viimase  kümne aasta jooksul oleme eksportinud keskmiselt 75% oma toodangust. Peamised sihtriigid on olnud Skandinaavia ja Euroopa Liidu riigid.

Vene ja Ukraina turgude osakaal ekspordis jääb kuskil kahe protsendi piiridesse. Võib öelda, et  Eesti mööblitootjad on pikalt turul olnud heade kogemustega ja paindlikud ettevõtjad,’’ iseloomustab eesti mööblitööstust August Kull, Eesti Mööblitootjate Ekspordiklastri arendusjuht. Nimetatud klastri eesmärgiks on tõsta selle liikmete eksportkäivet 5 aasta jooksul 200% ning klastri liikmete kogukäive 2014 aastaks  80 miljonile eurole.

 

’’Eesti puhul näen suurt sarnasust Sloveeniale. Ka sellega maaga seoses puudub enamikul brittidest igasugune disainialane arvamus. Küll aga olin siiralt üllatunud, kui riiki külastades ning lähemalt sealse mööblitööstusega tutvudes nägin enda silmadega, kuivõrd kvaliteetset ja funktsionaalset disaini kohapeal toodetakse. Sama julgen väita ka Eesti kohta,’’ ütleb Dan Ziglam, tunnustatud briti mööblidisainer, kes hiljuti mööbliklastri kutsel Eestis käis. ’’Jääb vaid üle see teadmine laia maailma viia. Kindlasti on tunnustatud disaineri kiitvad sõnad kinnituseks, et võimalusi Eestis disainitud mööblil maailmas läbi lüüa on,’’ tõdeb Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu esinaine ning üks mööbliklastri projektis osaleja.

Seitsmenda Disainiöö festivali raames toimub 20.septembril seminar, mis keskendub mööbliteemadele. Näha saab esimesi tulemusi mööbliklastri projekti raames ellu viidud tootjate ja disainerite töötubadest ning tutvustatakse tootja lähteülesande põhjal kavandatud tooteideid.  Juttu tuleb sellest, kuidas eristuda, mida tuleks vältida, et keskkonda mitte risustada. Seminaril peaks leidma vastuse küsimusele, mis erinevused on töötades in-house disaineri või vabakutselisena, oma brändi luues. Oma kogemusi jagab Iskus aastaid tootearendusega tegelenud Tapio Anttila, kes suutis iseseisvat brändi luues saavutada Soomes aasta disaineri tiitli. Osalema on oodatud mööblitöösturid, disainerid, ekspordijuhid ning huvilised, kes mööblitööstusega mõnel muul viisil seotud.

Seminar Design matters toimub 20.septembril algusega kell 10.00 Coca-Cola Plazas.NB! Vajalik eelregistreerimine

Lisainfo: www.disainioo.ee