28. augustil toimuva arhitektuuri välkloengu teema on “Arhitektuur ja mitte päris”

27. august, 2014

564bf823-734e-4dbf-9314-5cf57094a719Mis jääb alles siis, kui jätta kõrvale arhitektuurile tavapäraselt omistatud kriteeriumid – probleemide lahendamine, kasutusmugavuse loomine ja piirangutega arvestamine? 

Kuidas opereerivad ruumiga valdkonnad, kus puuduvad arhitektidele esitatavad lähtepunktid nagu ruumiprogramm, kehtivad normid ja ühiskonda tervikuna arvestav positiivne stsenaarium. Mis on sellise ruumi lähtekohad ja tekkeprintsiibid? Mis on need kriteeriumid, mille põhjal luuakse ja hinnatakse ruumi valdkondades, kus algmaterjaliks on tunded, illusioonid, propaganda või julgeolek ning kus tulemus ei pea olema ilmtingimata konkreetne, positiivne või kõigile mugav?

ESINEVAD

Merle Maigre – Vabariigi Presidendi julgeolekunõunik

Krista Kaer – tõlkija

Paul Kuimet – kunstnik

Indrek Sirkel – graafiline disainer, kirjastuse Lugemik üks asutajatest

Neeme Külm – kunstnik, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi asutajatest 

MODEREERIVAD

Arhitektid Maarja Kask ja Ralf Lõoke arhitektuuribüroost Salto.

TOETAVAD

Eesti Kultuurkapital

Floorin

KORRALDAB

Eesti Arhitektuurikeskus 

Merike Krais, projektijuht, +372 50 74 991, merike@arhitektuurikeskus.ee

VÄLKLOENGUD

Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. Loe lisa! 

NB!

Välkloengule eelneb Eesti kaasaegset arhitektuuri tutuvustava, Andrus Kõresaare kureeritud fotonäituse “Conversion in Estonian Architecture” avamine Arhitektuurikatlas kell 19.00.

eg: 28. august 2014 kell 20.00

Koht: EKKMi hoov, Põhja pst 35, Tallinn

Osavõtt: tasuta

Anna oma osavõtust teada: Facebooki sündmus