4. juunist algab registreerimine konkursile Eesti Disainiauhinnad 2012.

31. mai, 2012

eda_2_s02Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse koja koostöös antakse 21. septembril välja Eesti Disainiauhinnad 2012, millele saab töid esitada alates esmaspäevast, 4. juunist.


Esmakordselt on ühtse kontseptsiooni alla toodud erinevad disainivaldkonnad ja tunnustatakse viimase kahe aasta jooksul loodud parimaid tootedisaini projekte (Bruno), noort disainerit (SÄSI), veebi- ja graafilist disaini (ADC*E) ning esimest korda ka parimat teenusedisaini projekti ning disainikriitikut.

“Koondasime seni erinevate institutsioonide poolt välja antud auhinnad, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit,” avab Disainiauhindade tausta Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas. “Eesti Disainiauhindadega väärtustame, tunnustame ja propageerime head disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult,” lisab Oblikas.

“Ühtne Eesti Disainiauhindade platvorm, mis koondab enda alla erinevad disainikategooriad, aitab tuua Eesti disaini laiemasse fookusesse, luua selle ümber avaliku diskussiooni ning edastaks nii disaineritele, publikule, ettevõtjatele ja avalikule sektorile ühtsemat ja selgemat sõnumit,” kommenteerib disainer Martin Pärn.

Esmakordselt on tootedisaini ja graafilise- ning veebidisaini kõrval fookuses ka teenusedisain. “Teenusedisainil on Eesti kontekstis väga suur potentsiaal. Läbi teenuste arenduse e-keskkondades, tervishoius, riigijuhtimises on meile jõukohane ja reaalne võimalus olla esimeste seas, kes tulevad välja globaalsete megatrendidele lahenduse leidmisega,” selgitab Teenusemajanduse Koja juht Kaidi Ruusalepp.

“Erialalaliidu jaoks on tähtis, et disaineri roll ühiskonnas leiaks suuremat kõlapinda. Selleks loodi 6 aastat tagasi disainiauhind Bruno, mis sel aastal esmakordselt antakse välja Eesti Disainiauhindade egiidi all,” põhjendab Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.

Eesti Disainiauhinnad 2012 laureaadid kuulutatakse välja 21. septembril Lennusadamas. Nominentide töid tutvustavad kaks näitust ning ülevaatlik kataloog.

Erinevate disainivaldkondade töid hindavad žüriid, kuhu kuuluvab kuus rahvusvahelist eksperti.

Töid saab esitada alates 4. juunist kuni 31. augustini 2012 veebikeskkonnaswww.eestidisainiauhinnad.ee

Konkursi tingimused ja lisainfo leiab alates 4. juunist veebilehelt: www.eestidisainiauhinnad.ee