5. juunist algas registreerimine konkursile Eesti Disainiauhinnad 2012.

06. juuni, 2012
eda_2_s02Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse koja koostöös antakse 21. septembril välja Eesti Disainiauhinnad 2012, millele saab töid esitada alates 5. juunist.

Esmakordselt on ühtse kontseptsiooni alla toodud erinevad disainivaldkonnad ja tunnustatakse viimase kahe aasta jooksul loodud parimaid tootedisaini projekte (Bruno), veebi- ja graafilist disaini (ADC*E), silmapaistvat noort disainerit (SÄSI) ning esimest korda ka parimat teenusedisaini projekti ning disainikriitikut.

“Koondasime seni erinevate institutsioonide poolt välja antud auhinnad, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit,” avab Disainiauhindade tausta Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas. “Eesti Disainiauhindadega väärtustame, tunnustame ja propageerime head disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult,” lisab Oblikas.

“Ühtne Eesti Disainiauhindade platvorm aitab tuua Eesti disaini laiemasse fookusesse, luua selle ümber avaliku diskussiooni ning tõstab auhinna väärtust nii disainerite kui ka laiema avalikkuse silmis,” kommenteerib disainer Martin Pärn.

Esmakordselt on tootedisaini ja graafilise- ning veebidisaini kõrval fookuses ka teenusedisain. “Teenusedisainil on Eesti kontekstis väga suur potentsiaal. Läbi teenuste arenduse e-keskkondades, tervishoius, riigijuhtimises on meile jõukohane ja reaalne võimalus olla esimeste seas, kes tulevad välja globaalsete megatrendidele lahenduse leidmisega,” selgitab Teenusemajanduse Koja juht Kaidi Ruusalepp.

“Erialalaliidu jaoks on tähtis, et disaineri roll ühiskonnas leiaks suuremat kõlapinda. Selleks loodi 6 aastat tagasi disainiauhind Bruno, mis sel aastal esmakordselt antakse välja Eesti Disainiauhindade egiidi all,” põhjendab Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.

Eesti Disainiauhinnad 2012 laureaadid kuulutatakse välja 21. septembril Lennusadamas. Nominentide töid tutvustavad kaks näitust ning ülevaatlik kataloog.

Konkursile laekunud töid hindavad erinevad žüriid, kuhu kuuluvad rahvusvahelised eksperdid.

Töid saab esitada alates 5. juunist kuni 31. augustini 2012 veebikeskkonnas www.eestidisainiauhinnad.ee

Konkursi tingimused ja lisainfo leiab veebilehelt: www.eestidisainiauhinnad.ee