7 Eesti ettevõtjat Põhjamaade paremate start-up’ide seas

29. oktoober, 2010
50 Põhjamaaltade lootustandvama start-up ettevõtjate nimekirja Nordic Venture 50+  seas on Loomeinkubaatori ettevõte Fits.me
Nordic Venture 50+ hõlmab endast kõige lubavamaid regiooni start-up ettevõtteid keskkonnatehnoloogia, loodusteaduse ning info- ja telekommunikatsiooni tehnoloogia alal. Kokku on Nordic Venture 50+ start-up ettevõtjate nimekirjas seitse eestlaste ettevõtmist.

Ühe ettevõttena on nimekirjas Loomeinkubaatori programmis osalev Fits.me virtuaalne proovikabiin. Fits.me asub Tallinnas ning ettevõtte juht on Heikki Haldre. Fits.me virtuaalne riietusruum lubab lahendada ühe suurema probleemi e-kaubanduses, suurendada kaupmeeste müüginumbreid ja vähendada kulusid dramaatiliselt.

Eestist on päris veel ettevõtted nagu TaxiPal, mis on auhindu saanud tasuta ja lihtne mobiilne taksoteenus, mis võimaldab EL, USAs, rohkem kui 2000 linnas taksoteenust tellida; GrabCAD – inseneridele veebiraamatukogu; Sportlyzer – on tervisesportlastele mõeldud spordiveeb; Defendec OÜ – uut tüüpi kuluefektiivset innovaatilist traadita sensorite võrgutehnoloogiat ehk perimeetri jälgimise süsteemi; Genorama – DNA-kiipide lugemise lahendus, mis võimaldab teha geenianalüüse; Crystalsol OÜ – Uut tüüpi energia talletamiseks loodud unikaalne pooljuht-pulbri arendus ja tootmine.

Loe täisartiklit Äripäevast