8. märtsil avatakse Eesti disaini ülevaatenäitus Kotkas

06. märts, 2012

8. märtsil kell 15.00 avab Eesti Suursaadik Soomes Kotkas Eesti Disaini ülevaate näituse Eesti disain. Enne ja Nüüd.


Eesti disaini ülevaatenäitus on sissevaade eesti disainis toimunud ja toimuvasse. Näitus tutvustab ja teadvustab eesti disaini – nii seda, mis on olnud, kui ka seda, millega hetkel tegeletakse. Püüame anda võimalikult huvitavat ja laiahaardelist pilti eesti disainist nii ajalises kui valdkondlikus lõikes, pakkudes parimaid ja huvitavamaid lahendusi nende loomise ja funktsioneerimise tausta avades. Väljapaneku teine eesmärk on näidata argiesemete ja ideelahenduste kaudu eesti disaini võimet olla leidlik ja innovaatiline, muuta ja laiendada kehtivaid arusaamu ning murda stampe, samas vajadusel olnule toetudes, seda targalt kasutades ja edasi arendades.

Näituselt leiab nii traditsioonide ümbermõtestamist, konventsioonide lõhkumist kui ka innovatiivsete ideede praktiseerimist. Eksponeeritud tööd markeerivad olulisi disainerlikku mõtet kaasavaid algatusi ja nähtusi, mille ümber korrastavaid piire tõmmata oleks keeruline. Tulemuseks on kaleidoskoobilik maastik, mille tihedus ja toonid on olenevalt vaatenurgast mitmeti varieeruvad.

15.-18. märtsil korraldab Eesti Disaini Maja näituse ruumides Eesti disaini pop-up shopi. Lisainfo: Kirke Tatar,  +372 55 590 787

Rändnäitus valmib Eesti Disainikeskuse ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi koostöös.

Koostaja: Kai Lobjakas
Graafiline disain: Mikk Heinsoo
Näituse kujundus: Raul Kalvo, Helen Oja