Aardelaeka näitusmüügil osalejad said väärtusliku kogemuse

21. september, 2020

„Selle ma kingiksin emale, selle tüdruksõbrale, selle tädile,“ rääkis õhinal 20ndates noormees Aardelaeka näitusmüügil Tiia Savitskaja pärltikanditest lillemaale vaadates.  Ostmiseks küll seekord ei läinud. “Kõige tähtsam on, et inimestele meeldib, mis ma teen. Ja et see toob neile rõõmu. Mu tööd on üsna kallid, igaühele pole see taskukohane, eriti praegusel ajal,“ kommenteeris maalide autor.

19. ja 20 septembril esitlesid Viru keskuses oma töid 8 eriilmelist käsitöömeistrit Ida-Virumaalt.  Näitus-müügiga jõudis vahefinisisse kevadel alguse saanud rahvusvähemuste käsitöötoodete arendusprogramm. Ettevalmistus oli pikk ja põhjalik, kuidas parimal moel ning missuguste toodetega publiku ette astuda. Kahe päeva jooksul näidati ja tutvustati oma tooteid klientidele, nii mõnigi toode leidis õnneliku ostja.

Müügikoht Tallinna südalinnas oli mitmele osalejate unistuste võimalus, mis realiseerus loodetavalt ootuspäraselt. Koguti väärtuslikku tagasisidet oma toodetele, jagati kontakte tellimustele tulevikus ning kirsiks tordil oli müügikogemus.

Kogemus oli väärtuslik, nii kinnitasid kõik osalejad ühest suust. Külastajate arvamused ja tagasiside suunas nii mõnegi meistri mõtted oma  toodete edasiarendusele. Jadviga Haritonova: „Alati polegi tähtis müüa. Oluline on olla nähtaval. Olen kaks päeva suhelnud toredate inimestega ja kogunud inspiratsiooni ilust enda ümber.“  Irina Gavrilova lisas: „Üksi töötoas istudes ei tule üldse häid mõtteid, peab käima väljas, vaatama inimesi, tunnetama, mis neile meeldib. Ja väga tore on, et tulime Ida-Virumaalt koos välja, saime omavahel tuttavaks. Nüüd on, kellega mõtteid vahetada.“ Koostööideid juba tekkis.

Käsitöömeistrid ootavad põnevusega PESA veebipõhise koolitusprogrammi algust, et saada rohkem teadmisi ettevõtlusest, turundusest ja e-kaubandusest.

PESA@Ida-Virumaa alustab 28. septembril

Vaata lisa https://www.looveesti.ee/pesaida-viru-alustab-28-septembril/

Projekt viidi läbi  koostöös Briti Nõukoguga Eestis, People to People Cultural Engagement programmi raames

Lisateavet Briti Nõukogu töö kohta Eestis leiab aadressil www.britishcouncil.ee