Aasta alustav ettevõtja on disainibüroo Ruutu Kuus

26. jaanuar, 2016

Aasta alustavaks ettevõtjaks valitud Margus Tammemäe disainibüroo Ruutu Kuus areneb kiirelt

Eelmisel nädalal tunnustas Eesti Töötukassa eelmise aasta parimaid tööandjaid, kohalikke omavalitsusi ja koostööpartnereid, kellega on tehtud tõhusat koostööd inimeste tööleaitamisel. Marketingi Instituudil on hea meel, et uue kategooriana oli lisandunud aasta alustava ettevõtja tiitel, mille pälvis Disainibüroo Ruutu Kuus asutaja Margus Tammemäe. Margus on läbinud ka mitmeid Marketingi Instituudi koolitusi.

Marguse Töötukassale esitatud äriplaani ideeks oli disain- ja eritellimusmööbli ning lemmikloomade (eelkõige kanade) kuutide tootmine ja müük. Tegevust alustati kahe tootega – lehmakujulised diivani- ja söögilauad ning kana lemmikloomana pidavatele inimestele kanakuut kui disainielement.

Praeguseks on ettevõtte tegevusvaldkond oluliselt laienenud ning tegutsetakse 12 valdkonnas: tootedisain, eritellimusmööbel, erilahendused, messilahendused, avaliku ruumi erilahendused, sisekujundus, kaupluste vaateaknad, keskkonnapsühholoogia, maketid, fotostuudio, graafiline disain ning teenus „Lase kunstnik endast välja“.

Viimane teenus tekkis mõneti ootamatult – kuna varasemates ruumides ei saanud enam tegutseda ja oli teada, et umbes kuue kuu pärast tuleks uutesse ruumidesse kolida. Seetõttu hakkas Margus korraldama olemasolevates ruumides loovuskoolitusi, millel osalejad saavad südamest ja vabalt värvidega möllata. Koolitus on osutunud väga populaarseks ning tänaseks, kus käib uutes ruumides remont plaanitakse kindlasti loova tegevusega jätkata.

Margus Tammemäe on läbinud järgnevad Marketingi Instituudi koolitused: