Aasta naine 2014 on moedisainer Reet Aus

08. november, 2014

Reet-AusAasta naine on Reet Aus ja aasta noor naisettevõtja Kriss Soonik-Käärmann. Loov Eesti õnnitleb ja tunneb rõõmu, et tunnustuse on pälvinud disainerid ja tublid loomeettevõtjad. 

 BPW Estonia (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon) andis täna pidulikul juubelitseremoonial Eesti Ajaloomuseumi Suurgildi hoones juba 22. korda välja tiitli aasta naine 2014, kelleks sai keskkonnasäästlik moedisainer Reet Aus.

Neljandat korda kuulutati välja ka aasta noor naisettevõtja, kelleks sai pesudisainer Kriss Soonik-Käärmann.

Reet Aus on silmapaistev keskkonnasäästlik disainer, teatri- ja filmikunstnik, Eesti Kunstiakadeemia teadur, rõivakaubamärkide looja ja ettevõtja, maailma moenädalatel ja näitustel üles astunud moekunstnik. Aus on Eesti disainerite liidu juhatuse liige ja Eesti Lavastuskunstnike Liidu liige.

Talle omistatud auhinnad: aasta 2013 keskkonnasõbralik ettevõte, kodanikuühiskonna 2013. aasta ettevõtja, ajakiri Anne ja Stiil aasta naine 2013, Moemootor 2009, Eesti Vabariigi Kultuuripreemia 2005, Eesti Teatripreemia, Vaike Nõel kaubamark Hula eest, Eesti teatri aastaauhind 2006: Natalie Mei nimeline auhind.

Kriss Soonik-Käärmann, Londonis resideeruv noor ja andekas pesudisainer, on pesubrändi Kriss Soonik Loungerie looja ja omanik. 2013/14 aastal valiti Kriss Soonik Loungerie pesubränd Suurbritannia CoolBrands nimekirja, mis tunnustab kõige lahedamaid, innovaatilisemaid ja omanäolisemaid brände turul.

Soonik-Käärmanni kollektsioone müüakse täna pesubutiikides 15 riigis ning tema unikaalsele loomingule on tekkinud austajaid üle maailma. Tema disaini on võimalik näha erinevate välismaiste moe- ja elustiiliajakirjade esikaantel ja artiklites nagu näiteks Vouge, Elle, GQ, Brides Magazine.

Tema ettevõte on 100% Eesti firma ning tootmine toimub Eestis.