Aasta parim õpilasfirma võitis turunduse ja müügiga

03. mai, 2011

Pingelise võistluse käigus pälvis Eesti parima õpilasfirma tiitli SOCKme Tallinna 21. koolist. Võitjaettevõte, mis teeb trendikaid mobiilisokke, paistis silma innovaatilise turundusega ja tegi tihedat koostööd suurettevõtetega. Ettevõtte koosseisus on Kristjan Kangro, Carl Erik Puskar, Karl-Alexander Sepp, Artur Luhaäär, Airiin Kadakmaa: juhendaja Hardy Rassmann.

Kristjan Kangro sõnas peale auhinna kättesaamist: „Me julgesime unistada suurelt ja oma suured mõtted ka ellu viia.” Peaauhinna pani välja Swedbank: noored saavad osa võtta Rootsi õpilasfirmade laadast ja külastada ka Swedbanki peakontorit Rootsis.

Teise koha pälvis Tallinna saksa gümnaasiumi õpilasettevõte Rehvilahendused, koosseisus Taaniel Ormus, Toomas Piirsoo, Melari Vainola; juhendajaks Ivi Olev. Noored teevad kardirehvidest LED valgusteid ja kellasid.

Kolmanda koha võitles välja õpilasfirma Kuuvalgus Põlva keskkoolist, kooseisus Sigrid Salomon, Ivo Vals, Riho Plato; juhendajaks Kaia Tamm. Nende tooteks on kasutatud hõõglampidest õlilambid.

Coca-Cola Hellenicu eriauhind sotsiaalse tundlikkuse eest läks Toila gümnaasiumi õpilasfirmale Time out for Happiness, kuhu kuuluvad Kelly Porkman, Laura Maala, Karet Luik ja Liina Kaev. Noored tegelevad 7–14-aastaste laste vaba aja sisustamisega ja hoolitsevad selle eest, et noored sisustaksid oma aega kasulikult ja huvitavalt.

Arengufond andis oma eriauhinna kõige ambitsioonikamale firmale ja selle pälvis õpilasfirma E-ained, Pärnu ühisgümnaasiumi ja Pärnu Ülejõe gümnaasiumi ühisfirma. Võistlusel osalesid Andraš Tšitškan ja Enn Mäeorg. Õpilasfirma tooteks on voldikud ja veebileht, mille kaudu nad nõustavad inimesi kahjulike E-ainete kohta.

Parim õpilasfirma esindab Eestit Euroopa õpilasfirmade võistlusel Oslos 4.–7. augustil. Varasematel aastatel on meie õpilasfirmad olnud väga edukad: viiel korral on eestlased jõudnud esikolmikusse. Tunamullu oli Eesti õpilasfirma Roheline jälg Euroopa parim.

Võitjameeskonna rõivastab Euroopa võistluseks Baltika Kvartalis asuv Baltika brändide esinduskauplus Moetänav. Parima firma osavõttu Euroopa võistlusest toetavad Swedbank ning haridus- ja teadusministeerium.