Abilaua ideekonkursi võitja selgub 22. mail

21. mai, 2013

thumb s-table engEesti Disainikeskus koostöös House of Design Groningeniga (Holland) kuulutas välja tootedisaini konkursi, mille eesmärk oli leida ekspordivõimelisi tooteid. Võitja kuulutatakse välja 22. mail kell 17.00 Disaini-ja Arhitektuurigaleriis avataval näitusel“Disain välja!”. Näitusel on eksponeeritud viie nominendi tööd.

Konkursile laekus 16 erinevat abi-, kohvi- ja diivanilaua ideed, millede seast valis žürii koosseisus Eileen Blackmore – House of Design Groningen, Bart Vos – Vos Interieur loovjuht, disainer ja Jane Oblikas – Eesti Disainikeskuse juht, välja viis nominenti.

“Kõik võistlustööd olid erinäolised ja lahendasid lähteülesande vähemalt kümne erineva nurga alt, kasutades nii jätkusuutlikke materjale, nutikalt ruumisäästvaid ideid kui ka põnevaid vormimänge. Värskete ideede seast oli žüriil viie parima välja valimine omajagu raske ülesanne, aga Hollandi ja Eesti arvamused olid üllatuslikud üksmeelsed,” kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Žürii valis välja tööd märgusõnadega: A Drunk Gentleman, Move – O – Round, PET, S-Table ja Round – A – Tree.

Konkursi võidutööd hakkab turustama Hollandi disainipood Vos Interieur.

Vos Interieur on Hollandi üks vanimaid disainipoode, mis on disainerite ja mööblivalmistajate perekonnale Vos kuulunud juba 102 aastat. Groningenis asuvat hiiglaslikku disainipoodi juhivad disainer Bart Vos ja tema poeg Marco Vos.

Vaata töid siit