Adamson-Ericu nimelise stipendiumi võitis kunsti kaudu massimeediat uuriv Ulla Juske

15. august, 2013

Reedel, 16. augustil antakse Adamson-Ericu muuseumis üle kunstnik Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendium, mille sel aastal pälvis uue meedia magistrant Ulla Juske. Konkursi lõppvooru pääsesid veel disaini ja rakenduskunsti magistrant Anne Reinberg, kunsti ja disaini eriala doktorant Ülo Pikkov ning aksessuaaridisaini magistrant Mirja Pitkäärt.

„Käesoleva aasta stipendiumi taotlejad näitasid üles kõrget ja tasavägist konkurentsi. Olen rõõmus, et Adamson-Ericu stipendium annab noortele kunstnikele võimaluse realiseerida oma loovaid ideid,” kommenteeris Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus. „Laureaat Ulla Juske stipendiumikasutuse eesmärgid lähtuvad aegumatutest ja samas kaasaegsetest teemadest, mis puudutavad meid kõiki.”

Ulla Juske õpib Iiri kunstiakadeemias uue meedia osakonnas magistriõppes, varasemalt spetsialiseerus ta Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri erialale. „Stipendium on suureks abiks teostamaks magistritööd, milles käsitlen massimeedia fenomeni – teabe liikumise protsessi ja selle käigus juhtuvaid vigu,” selgitas stipendiaat ise. „Lõputööks plaanin luua interaktiivse installatsiooni, milles kasutan animatsiooni ja videot ning kasutatud kodu- ja kontorielektroonikat – arvuteid, printereid, trükimasinaid.”

Kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini toetamist edendava stipendiumi eesmärk on juhtida tähelepanu silmapaistva kunstniku Adamson-Ericu maali- ja tarbekunstiloomingule ning väärtustada mitmekülgsust ja isikupära Eesti kunstis. Lions Club Tallinn Hansa naisorganisatsiooni asutatud 2500 euro suurust stipendiumi võivad taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel kunsti erialal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid.

„Lions Club Tallinn Hansal on väga hea meel, et möödunud aastal esimest korda välja antud stipendiumist on saanud alguse uus traditsioon, mis jääb edasi kestma,” lisas omalt poolt naisorganisatsiooni president Marika Selge.

Stipendiumi uus konkursivoor kuulutatakse välja 2. detsembril 2013.