ADC* Eesti Disainiauhindadele esitati sel aastal rekordarv töid!

21. september, 2019

20. septembril kuulutati Noblessneri Valukojas välja ADC*Eesti Disainiauhinnad 2019 laureaadid. Sel aastal esitati ADC*Eesti Disainiauhindade konkursile kokku 355 tööd, mis on läbi aastate rekord ning nendest 152valiti 7 professionaalse žürii poolt edasi finaali. Kokku sai auhinnatud 88 tööd: 23 kulda; 24 hõbedat; 27 pronksi; 10 eriauhinda; Grand Prix; Noor Püss; Aasta Disainer ja Väärt Paber.

Aasta Disaineriks krooniti Velveti disainijuht Kristian Kirsfeldt. Kirstian on juba aastaid oma ala üks säravamaid tähti ja auhinnatumaid tegijaid olnud. Tema poolt loodud keskkondades on hea kogemuse saanud sadu tuhandeid inimesi pea iga päev.

Noore Püssi tiitli pälvis Hans-Erik Põldoja, kes on disainer ja partner disainistuudios BYNEW. Žürii hindas Hans-Eriku tööde puhul ühtlast kõrge kvaliteediga taset, sõltumata meediumist. Hans-Erik on oma noore ea kohta väga küps disainer, kes olnud juba aastaid nö pildil või vähemalt selle lähedal. Noore Püssi auhind toob endaga kaasa ka mitu head võimalust osaleda ADC*Europe noortele suunatud programmides.

Väärt Paberi auhinna vääriliseks hinnatiValter Jakovski(Ruum 414) poolt kujundatud Tartu Kunstimuuseumi näituse „Pallas 100. Kunstikool ja kultus”kataloog.

Peaauhind Grand Prixläks sel korral Ken Ojale‘‘More Active Than You‘‘foto eest, mida kasutati Eesti Haigekassa poolt korraldatud liikumiskampaanias.

Lisaks otsustati pärjata Eesti disaini suurkuju Tõnu Soodauväärse eriauhinnaga Prillitoos 2019. Tõnut võib pidada revolutsionääriks Eesti graafikas, tüpograafias ja ajalehtede- ning raamatukujunduses.

ADC* Estonia juhatuse liikme Piia Põldmaasõnul on Eesti disainimaastik läinud kirjumaks ja rikkalikumaks ning tase on kõvasti tõusnud. Kui varasemalt on olnud aastaid, kus auhinnatute hulgas domineerivad paar tugevat disainibürood, siis nüüd on nende kõrvale tekkinud terve hulk väikeseid büroosid, stuudioid ja freelancereid, kes pakuvad samal tasemel tööd. Ainuüksi see on positiivne märk, et 23 kulda läksid sel korral kõik 17-le erinevale büroole. Meil on tekkinud juurde paindlikumad töövormid, mis võiks olla omakorda märk disaini tellivatele ettevõtetele, et teenused on muutunud ka nende jaoks paindlikumaks.

ADC*Eesti(Art Directors Club Estonia) Disainiauhinnad annab välja auhindu graafilise disaini ja veebidisaini valdkondades ning võidutööd konkureerivad tuleval aastal Barcelonas ADC*Europeauhindadele. ADC*E Eesti Disainiauhindu korraldab ADC*E Eesti, koostöös Eesti Disainikeskusega. Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.

Vaata auhindu kategooriate lõikes Eesti disainikeskuse lehelt.