Äripäev: Tartus hakatakse looma 3D- ja 4D-filme

18. november, 2010

Tartu arendab koostöös Pihkvaga Venemaal ja Rezeknega Lätis välja 3D kompetentsikeskused, mis keskenduvad kolme- ja neljamõõtmeliste filmide tegemisele.

Teisipäevasel linnavalisuse istungil kiideti heaks otsus osaleda rahvusvahelises projektis partnerina. “Projekti raames valmivad ka 4D-filmid, mida näidatakse Eesti, Läti ja Venemaa teaduskeskustes ning ühtlasi tõstetakse tegijate valmisolekut luua 3D- ja 4D-filme, mis oleksid konkurentsivõimelised rahvusvahelisel turul,” selgitas projekti juhtpartneri Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškin.

Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmi raames valmiv projekt loob partnerlinnadesse 3D-kompetentsikeskused, kuhu koondatakse tehnilised vahendid ja teadmised, mis on vajalikud 3D- ja 4D-projektide elluviimiseks. Keskused teevad koostööd avaliku sektori, kõrgkoolide ja erasektoriga ning eriteadmisi vajavate projektide elluviimiseks kaasatakse spetsialiste kõikidest neist valdkondadest.

Projekti käigus valmistatakse kolm 4D-filmi, mida hakatakse näitama Ahhaa keskuse 4D-kinodes. Viiakse läbi ka laiale publikule avatud töötubasid 3D-filmide valmistamise teemadel.

Tartu linn osaleb projektis kaaspartnerina ning projekti kogueelarve heakskiitmisel summas miljon eurot ehk 15 645 000 krooni, kaasfinantseerib linn projekti kuni 360 000 krooni ulatuses. Projekti partneritena osaleb veel Teaduskeskus AHHAA, Tartu Kunstikool, Tartu Kõrgem Kunstikool, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Balti Filmi- ja Meediakool, Rezekene linnavalitsus, Rezekne Ülikool ning Pihkva Riiklik Polütehniline Instituut.

Allikas: Äripäev