Aideni mobiilaplikatsioon aitab ennetada depressiooni

18. juuni, 2014
aiden logoEestit sõidab maailma suurimale loomevaldkonna ettevõtluskonkursile Creative Business Cup esindama ettevõte Aiden mobiiliaplikatsiooniga, mis aitab depressioonile kalduvatel inimestel ennetada probleemide süvenemist ja oma seisundit jälgida. Toote loomisel on kasutatud nii teenuse- kui ka veebidisaini. Kuidas aga äpp töötab, uurisime ettevõtte asutaja Rait Arro käest.

“CBC Eesti finaali võit on innustav tunnustus Aideni interdistsiplinaarsele disainmõtlemisele. Eesti esindamine “loomeettevõtjate maailmameistri võistlustel” on põnev võimalus rahvusvahelise tähelepanu suunamiseks globaalsele probleemile. Meie ees seisab mitu kuud intensiivset tööd, õnneks on Eesti suveilm meie tubaseid tegevusi soosiv,” rääkis Rait.

“Taskuterapeut” Aiden aitab kasutajatel üle saada depressiooni sümptomitest. Nutikas Androidi mobiilirakendus õpetab kognitiiv-käitumusliku teraapia harjutusi ja lõdvestustehnikaid negatiivsete mõtete mõju neutraliseermiseks. Aiden seob personaalsed teraapia tegevused intuitiivseks kasutajakogemuseks ja aitab hoida motivatsiooni.

 
Arro sõnul on Aideni missioon pakkuda eneseteraapia võimalust inimestele, kellel puudub ligipääs professionaalsele abile. “Põhjuseks võiad olla näiteks pikad järjekorrad, kõrged hinnad ja täiesti loomupärane hirm sildistamise ees. Aideni meeskond koosneb oma ala ekspertidest – psühholoogidest, disaineritest ja start-up ettevõtjatest,” selgitas Arro. Koostöös Eesti ja välisekspertidega valmib Aideni mobiilirakendus käesoleval sügisel.
 
Aideni arengule saab kaasa elada Twitteri konto @aidenapp vahendusel.
Lisainfo: http://www.aidenapp.com.

 10447231 10201278228118272 1006170542 n