AIDES ja BERT ON BEATS astuvad üles festivalil EuroSonic Hollandis

14. jaanuar, 2011

altSündmuse vääriliseks tähistamiseks on Eesti tiim – Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, Tallinn Music Week, Rabarocki festival ning Raadio 2 – ühendanud jõud oma Läti ning Slovaki sõpradega. Koos festivalidega Positivus ja Wilsonic kostitatakse EuroSonicu külalisi ja välispressi tervituspeol legendaarses Groningeni Café Knarie’s reedel, 14. jaanuaril kell 19.15 – 20.00. Pidu saab olema ideaalseks eelsoojenduseks festivalile, kus enam kui 250 artisti seas astub lavale ka 2 Eesti artisti:

Aides – reede, 14. jaanuar 21:30-22.15 Huize Maas

Aides on terviklik trio, kes ei karda üle astuda helilistest piiridest. Neid on tituleeritud nii unikaalse „intensiiv-roki leiutajateks” kui lihtsalt üheks paljutõotavamaks bändiks kohalikul muusikamaastikul. Bänd on mõjutusi saanud tuntud maailmategijatelt nagu Incubus, Radiohead, Mew jt. Aidese mullu ilmunud debüütalbumile sai osaks nii kriitikute poolehoid kui publikumenu.

11. jaanuaril esitles alati heliliselt ning visuaalselt üllatav üksus Aides oma hittloo „Unbelievable“ videot. Novaatorliku pildikeele ning sürreaalse süžeega video keskmes on argirutiinist põgenev kummaline “Juhtmepea”.

Video režissööriks on üks noorema põlve omanäolisemaid ja edukamaid tegijaid Andzei Matsukevits. Video avalik esitlus leidis aset Tallinnas Solarise kinos, tele-esitlus ETV2 muusikavideote edetabelisaates „Eesti TOP 7“ www.etv.ee/eestitop7 , veebilehel saab andekale videole juba ka hääle anda!

Bert on Beats – reede, 14. jaanuar 01:15-02:00, Simplon + Bert on Beatsi dj-set mitteametlikul EuroSonicu järelpeol. Draaibar, Drie Gezusters 03.00-04.00!

Bert on Beats, tuntud ka kui DJ Critikal, on Berliini tantsuleibli Man Recordings uus kuum artist. Segades Ühendkuningriigi bassikultuuri põhjatut pärandit Angoola Kuduro ning teiste Uue Maailma žanritega, loob BoB rahvusteülest ja tulevikukõlalist hüper-hübriid heliriba. Ta on treinud remikse sellistele maailmanimedele nagu Buraka Som Sistema, Ku Bo, Gotan Project jt. Tema tantsuträkke mängivad sellised maailmaklassi dj-d nagu Sinden, Brodinski, Feadz jt.

Bert On Beatsi album “Antenna of Tallinn” ilmub kultuuripealinna aasta veebruaris-märtsis.

Video: Bert on Beats feat Anbuley “Suomo”

Bert on Beatsi spetsiaalselt EuroSonicu tarbeks tehtud mixtape.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluv Tallinn Music Week 2011 toimub 24.-26. märtsini 2011!