Ajujahi auhinnafond kasvas kolmandiku võrra

20. september, 2011

altAlates möödunud neljapäevast saab esitada ideid ja projekte Eesti suurimale ettevõtluskonkursile Ajujaht, mille auhinnafond on senisest kolmandiku võrra suurem – kokku 95 000 eurot (varemalt miljon krooni).

Konkursi ellukutsuja on EAS, selle korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

 

Ajujahile saab uusi äriideid esitada 25. oktoobrini, misjärel hakatakse projekte mentorite ja koolituste abiga turuküpseks arendama. Piiratud hulk juba küpses faasis äriideid lisatakse programmi ka veebruaris, mis muudab võistluse veelgi pingelisemaks ning motiveerib osalejaid tõsiselt oma ideede arendamisega tegelema.

Ajujahile esitatud ideed läbivad mitu hindamisvooru. Eelhindamisest pääsevad edasi sada tugevamat, mille meeskondadel on võimalus esitleda oma plaane 15-liikmelisele žüriile. Edasi selgitatakse 20 silmapaistvamat projekti, mille meeskonnad saavad osaleda Ajujahi koolitusprogrammis ja mentorite käe alla oma äriideid edasi lihvida. 20-st täiustatud äriplaanist valib žürii lõppvõistlusele kaheksa, kelle hulgast selgitatakse võitjad maikuus toimuval auhinnagalal.

Lisaks auhinnafondi suurusele on muutunud atraktiivsemaks ka preemiaraha jagamise mudel. Tänavu saavad kõik kaheksa finalisti enne lõppvõistlust 2000 eurot, mille abiga oma projekti enne auhinnagalat veel lihvida. 60 protsenti auhinnafondist ehk ligi 57 000 eurot jagatakse võitjate vahel ning ülejäänud viiendikule ehk 19 000 eurole konkureerivad kõik osalenud projektid, mille edasiarendamisega on meeskonnad konkursi järel tegelnud, ja kes on nelja kuu jooksul paremaid tulemusi näidanud.

„Usume, et paindlikum auhinnaraha kasutamise süsteem motiveerib inimesi veelgi enam Ajujahi konkursiga liituma, mis annab suurepärase võimaluse oma ideid testida ja mentoritelt vahetut tagasisidet saada,” kommenteeris EAS-i innovatsioonidivisjoni direktor, Ajujahi žürii liige Ilmar Pralla.