Ajujahi sada edasipääsejat on selgunud

05. november, 2014

aj logoAjujahile esitatud 300st ideest on tänaseks välja valitud 100, mida meeskonnad hakkavad 15.-16. novembril žürii ees esitlema. Ajujahi TOP40 selgub 16. novembri õhtuks. Meil on hea meel näha väljavalitute hulgas Loov Eesti PESA vilistlasi, TeamLabil osalenuid ning Loov Eesti eriauhinna pälvinud noorteettevõtet ENTRUMI konkursilt.

Edasipääsejate hulka on arvestatud ka need ideed (9), mis on juba erinevatelt konkurssidelt taganud edasipääsu TOP40 hulka. Üks neist on Loov Eesti PESA vilistlane, kes leidis tee Ajujahti hoopis TeamLabi võidumeeskonnana. Võistlustulle astud ka teine PESA vilistlane – puidust disainnõusid tootev EGG.  Vaata teisi PESA vilistlasi siin: PESA kataloog 2013/2014

Samuti paneb oma idee veelkord proovile AidenApp, mille ülesandeks on aidata inimestel depressiooni ennetada. AidenApp on ühtlasi maailma suurima loomemajanduskonkursi Creative Business Cup Eesti eelvooru võitja, kes novembri lõpus Taanis rahvusvahelist tuntust kogub. Lisaks eelnimetatule osaleb Ajujahis noorte ettevõtlikuskonkursi ENTRUM osaleja E-Muusikakool, keda Loov Eesti kevadel eriauhinnaga tunnustati.

Vaata Ajujahi top 100 ettevõtteid

Energeetika ja keskkond

Maalermeistri loodusvärvid

Eestis toodetud traditsioonilised loodusvärvid on valmistatud vanade retseptide alusel. Keskkonnasõbralikud värvid sobivad nii ajaloolisse kui moodsasse koju.

Tartumaa

Refund Electricity

Elektrienergia tarbimise stabiliseerimine läbi tarbijate, neid selle eest ka premeerides.

Harjumaa

Ctrl + Z ehk puuvillase materjali tootmine kasutatud kampsunitest

Toota vanadest puuvillastest kampsunitest niiti/lõnga, mida kasutada uute toodete valmistamiseks. Protsessi automatiseerimine, et ühe kampsuni ümbertöötlemisele kuluks kuni 30 inim-tööjõu-minutit.

Harjumaa

Smart Farmer

Keskkonnasäästlik põllumaa väetamine.

Harjumaa

3D-prinditud modulaarne akvaarium

Miks peavad kõik akvaariumid olema igavad ristkülikud? Ei pea. Arendame välja 3D prinditava akvaariumi moodulid, et klient saaks printida just sellise akvaariumi nagu talle meeldib.

Harjumaa

Smart Load Solutions

Selle asemel, et toota või tarbida elektrit suvalisel ajal, tuleks kasutada tarka elektrijuhtimissüsteemi, mis optimeerib elektriseadmete töö vastavalt avatud turu hindadele ilma toodangut vähendamata.

Harjumaa

Nutipistik

Nutipistikute laenutus seadmete elektrienergia tarbimise mõõtmiseks.

Tartumaa

3R-E elektrikruiser (3R-E)

3R-E on ülimalt keskkonnasõbralik ja ökonoomne kolmerattaline elektrisõiduk, mis peab täitma tühimiku elektriauto ja elektrijalgratta-rolleri vahel.

Raplamaa

 

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad (IKT)

Codogen – Construction Document Generator

Nutiseadmele mõeldud programm, et tõhustada, kiirendada ja lihtsustada ehituse dokumenteerimist ja juhtimist ning läbi selle tõsta ehitamise kvaliteeti ja taset.

Harjumaa

E-Jumps

Esimene rahvusvaheline ja 100% veebipõhine spordiklubi. Kiire elutempo juures on E-Jumps liikmetel alati ligipääs erinevatele treeningutele ja üks-ühele tundidele.

Harjumaa

Slidewiper

Tarkvara, millega saab kehakeelt kasutades Kinecti abil Powerpointi slaide vahetada, teha eraldi mikrofone kasutamata võimendatud häälega esitlusi ja analüüsida esitleja kehakeelt.

Tartumaa

Vertico

Video jagamise platvorm, mis esimesena maailmas kuvab videosid vertikaalselt. Ei ole loogiline meie nutitelefone keerata filmimiseks küljele, kui need just vertikaalseks on disainitud.

Harjumaa

Nutikas linnumaja

Nutikas linnumaja võimaldab jälgida kui palju linde päevas/tunnis sinu linnumaja külastab, kuidas nad välja näevad ja mida sinu linnumajas korda saadavad.

Harjumaa

Cubehub OÜ

Väikesatelliide andmeside kiirus on väga väike ja sideseansid lühikesed. Ideeks on luua ülemaailmne maajaamade võrgustik ja müüa seda teenusena, et meeskonnad saaksid satelliitidelt rohkem andmeid alla laadida. Selle teostamiseks ehitame uudsed ja väga lihtsasti kasutatavad satelliitside maajaamad ning loome veebikeskkonna, mille kaudu teenust tellida ja andmeid maajaamadelt reaalajas klientidele saata.

Harjumaa

Virtuaalne moeabi

Keskkond, kus viiakse kokku inimesed, kes vajavad moealast nõu ning ettevõtted, kes seda pakuvad.

Harjumaa

Nutikas vutiväljak kõigile

Nutikas jalgpalliväljak võimaldab salvestada mängijate liikumist väljakul ja loob võimaluse mängijate liikumise järelanalüüsiks. Lahendus on kättesaadav nii profi- kui külameeskondadele.

Harjumaa

Goodmems.com

Inimeste saavutuste andmebaas. Loetud raamatud, vaadatud filmid, külastatud kohad, maitstud road, proovitud spordiliigid jne.

Harjumaa

Scalematic OÜ

Hivescale pakub täislahendust, mis viib mesinduse uuele tasemele. Seadmed, tehnoloogia ja analüütika, mis võimaldavad reaalajas jälgida mesilastarudes toimuvat ning vajadusel operatiivselt reageerida.

Harjumaa

Eurodetective

Inimesed kaotavad oma asju igal pool maailmas. Mitmekeelne rakendus võimaldab raporteerida kaotatud ja leitud asjadest ühtses ja lihtsasti tõlgitavas formaadis.

Harjumaa

Brokerant OÜ

BrokerAnt on uue aja kinnisvaraportaal ja kinnisvaramüügi tööriist. Kõik ühes kohas – alates 1 klikiga kuulutuse lisamisest kuni infoni selle kohta, kui kaugel kodust on lähim pood, kool ja lasteaed.

Tartumaa

Ratta signalisatsioon

Rattavargus on tänapäeval endiselt probleemiks ja suhteliselt igapäevane nähtus. Ratta signalisatsioon, mis on seotud sinu nutitelefoniga, annab sulle võimaluse oma ratast kaitsta.

Harjumaa

Pilt-IT

Sisekujundajatele mobiili app, mis annab virtuaalse ülevaate, kuidas kujunduselemendid  ruumi muudavad. Esialgu hakkame näitama, kuidas mõni maal, foto, vaip vm. muudab ruumi väljanägemist.

Harjumaa

ship it!

Inimeselt-inimesele kullerteenus, mis pakub võimalust saata pakke koheselt ja enda asukohast lahkumata ning valida teenuse eest endale parim hind ja kiirus. Paki kulleriks võib olla iga soovija.

Harjumaa

Engager

Juhi abimees, mis aitab oma tiimile lähedal püsida – see tuletab mänguliselt meelde ja annab ülevaate, kui palju juht oma inimesi tunnustab ja nendele tähelepanu pöörab.

Harjumaa

SpotScore

Võimalus kiirelt võrrelda erinevate asukohtade sobivust elukohana lastega perel, autota pensionäril, loodusenautlejal ja paljudel teistel uue elukoha otsijatel üle maailma.

Tartumaa

GlamCall

GlamCall on Uber / Airbnb iluteenuste vahendamiseks, me viime kokku professionaalsed ja vabakutselised iluteenindajad ning kliendid, kes vajavad paindlikumat ja/või kiiremat teenust.

Harjumaa

Chief Financial Wizard

See on nagu Dropbox tsekkidele ja kviitungitele.
Aitame tsekid kokku koguda, loeme neil oleva info, valmistame neist lähetus- ja kuluaruanded ning aitame eksportida infot raamatupidamissüsteemi.

Harjumaa

“SharpI” (Sharp eye – “SilmaTeritaja”)

Treeningseade silmalihaste treenimiseks, terava nägemise säilitamiseks, parandamiseks igaväevaselt arvuteid kasutavatele keskealistele inimestele.  Seade SharpI on kaitstud EV PA kasuliku mudeliga.

Harjumaa

Your time is money

Igapäevaeluline teema, kuidas hinnata oma aja- ja rahalist kulu olukorras, kus on kiiresti vaja otsustada, kas sõita autoga, ühistranspordiga või käia jala, on lahendatav uue mobiilirakendusega.

Harjumaa

OÜ StyleUp

StyleUp on stiilinõu andev programm, kus vastavalt sisestatud mõõtudele luuakse inimesega sarnane 3D-modell, määratakse kehatüüp, soovitatakse kehatüübile sobivaid rõivaid ja proovitakse neid selga.

Harjumaa

JARRZ

Kasutame 3D printimise uuenduslikku tarkvara ja tõhusaid tööprotsesse, et viia kokku 3D printer omanikud ja 3D disainerid oma klientidega.

Harjumaa

Senset

Täisautomaatne nutitelefonil põhinev ühistranspordi tuvastus- ja piletisüsteem. Nutitelefonil ja ühissõidukisse paigaldatud spetsiaalsel riistvaral põhinev lahendus, mis võimaldab automaatselt sõidu alg- ja lõpp-punkti fikseerides tasuda ühistranspordi kasutamise eest

Harjumaa

Kela

Innovaatiline ja lihtsusel põhinev süsteem, mis teeb automaatselt ära ettevõtte jaoks tööaja- ja palgaarvestuse ning koostab aruandeid ja palgalipikuid paari klikiga iga kuu lõpus.

Harjumaa

Responso

Tarkvara toitlustusettevõttetele kvaliteedi tagamiseks. QR koodi/NFC abil edastatakse koheselt vastutavale töötajale klientide vahetu tagasiside toidu, keskkonna ja teenindaja kohta.

Harjumaa

Skillific

Töövahend enda turuväärtuse leidmiseks ja oskuste arendamiseks ning organisatsioonile oskuste alusel töötajate leidmiseks ja õiglase palga väljaselgitamiseks.

Harjumaa

Tööpakkumised.ee

Keskkond töötajate leidmiseks uudse infotehnoloogilise lahenduse abil.

Harjumaa

CarHopper

Reisimine linnast linna soodsalt, mugavalt ja turvaliselt.
Tegemist on auto jagamise teenusega, kus tühjasid istekohti omav autojuht saab pikki otsi sõites peale võtta lisareisijaid.

Tartumaa

E-waitress

IT-lahendus, mis  parandab restoranides teeninduse kvaliteeti

Harjumaa

one4life

Viia inimesed välja nende mugavustsoonist, panna nad liikuma ning motiveerida midagi tegema, mida nad võibolla poleks kunagi isegi mõelnud teha!  Täida erinevaid ülesandeid ja saa premeeritud.

Tartumaa

CashMatador

Veebirakendus, mis lihtsustab väikeorganisatsioonide (ettevõtted, vabaühendused, avaliku sektori asutused) projektieelarvete ja rahavoogude haldamist.

Harjumaa

Cibudo

Restorane/söögikohti ühendav veebisait, mille läbi klient saab leida oma maitsevajadustele vastava söögikoha. Veebisaidiga saab toitu tellida koju või teha ettetellimust ning hiljem jätta oma arvamust.

Harjumaa

Huntloc

Lahendus jahimeestele, mis muudab küttimise nutikaks – kogu jaht on osalistele reaalajas jälgitav suurendades seeläbi jahi efektiivsust ja vähendades jahiõnnetusi, kulusid ja aega.

Valgamaa

Spordisponsor

Võimaluss sportlastele, kes on sihipäraselt tööd tehes saavutanud tubli arengu ja püüdlevad tippspordis kõrgemate tiitlite nimel aga arengut jäävad piirama finants võimalused.

Tartumaa

To improve biology lessons in Estonia school.

Inimesed ja loomad 3Dsse mudeldav bioloogiatunde huvitavamaks tegemise tarkvara, mis põhineb käe liigutamisel. This technology based on hand moving.

 Märkimata

You can do it!

On tegevusi mida võiks ise teha, selle asemel et osta valmis toode või teenus. Abiks tuleb You can do it!, sealt leiad põhjalikud foto-/videoõpetused et ise hakkama saada.

Harjumaa

Innked or TattooHub

Internetiportaal mis ühendab üle maailma tätoveerijaid klientidega. Veebileht, kus meistrid saavad näidata oma töid, kliendid aga mugavalt leida sobiva tätoveerija ning teha tellimusi otse saidil.

Harjumaa

SELLme

Lihtne rakendus oma esemete müümiseks. Erinevalt tavalisest müügiportaalidest ei ole SELLme kasutajal tarvis kirjutada tootest pikki kirjeldusi. Müüjal tuleb teha lühike video oma tootest, määrata hind ning avaldada kuulutus. Kui leidub ostja, pole tarvis teha muud kui 24 tunni jooksul postitada kaup teele. Kui ostja on kaubaga rahul, toimub raha ülekanne müüjale.

Määramata

e-väikelaevajuhikoolitus

Eesti mereriigiks! Väikelaevajuhilube tehakse täna aastas ca 1500. Laevajuhilubade hankimise lihtsustamiseks tekkis idee luua sarnaselt e-autokoolile ka e-väikelaevajuhikoolitus.

Harjumaa

 

Loomemajandus

Psühhobuss

Viime läbi interaktiivseid, harivaid ja meelelahutuslikke inimkatseid ja selgitame publikule arusaadavalt, mis nende ajus katsete ajal toimub. 

Tartumaa

Digitaalse juhtimisega analoog KITARRIEFEKTID

Kvaliteetne kitarrisound koos moodsate salvestamisvõimalustega.

Harjumaa

E-Muusikakool

E-Muusikakool on noorte ettevõtlusprogrammist Entrum välja kasvanud idee. E-Muusikakooli puhul on tegu veebipõhise muusikakooliga, mis on mõeldud kõigile muusikakirglikele õpihimulistele inimestele.

Läänemaa

Nutikad filmilahendused

Ettevõte töötab välja uuendusliku lahenduse filmide tootmise ja tootmisteenuste valdkonnas. Lahendus tõstab kuluefektiivsust ja avab uusi loomingulisi võimalusi.

Harjumaa

Otsin keda?

Idee on koondada kõik Eestis tegutsevad fotograafid ja filmimehed ühele lehele.

Harjumaa

Football Game OÜ, ROO2M

Olen loonud uue jalgpallialase mängu, mida on kõigil lõbus ja huvitav mängida ning samal ajal omab jalgpallipuur ka üldiselt sportlike oskusi arendavaid nüansse.

Harjumaa

Ruum

Kohvik, restoran, pood saab ennast kuulutada “Ruumiks” – Annab teada, et on laptopiga töötava inimese sõbralik – laud, pistikupesa, wifi. Liikuva tööviisiga inimesed leiavad “Ruumid” app’i abil.

Harjumaa

Estonian Dream (EDream)

KONTSEPTSIOONIPÕHINE DISAINTOODE, millele annab lisaväärtuse seotus virtuaalse keskkonnaga ja mobiilirakendus(ed).

Harjumaa

REVJU

ÜHTNE LOOVTEENUSTE KESKKOND, mis viib intuitiivselt kokku teenuse otsija & kohalikud pakkujad.1. Personaliseeritud 5 hinnapäringut oma projekti teostamiseks 2. Põhjalik klientide tagasiside & ettevõtete inspireerivad profiilid 3. Uuenduslik otsingumootor

Harjumaa

Art Inficit/ Ühendada looja ja tarbija.

Eestis on küllaltki vähe võimalusi käsitöö ja kunsti loojatel oma kaupa müüa. Looksime platvormi, kus on lihtne kunsti ja käsitööd müüa ning soovi korral õpetusi jagada.

Harjumaa

Vein & Palett

Vein & Palett organiseerib kvaliteetseid tegevusteraapiale tuginevaid meelelahutusüritusi kõigile kunstihuvilistele – ühendades hubase atmosfääri, suurepärase toidu- ja joogielamuse ning kunsti.

Pärnumaa

 

 

Sotsiaalne ettevõtlus

Disaintool “Ema käed”

Luua/disainida  tool naisterahva istuva kujuna, kelle käsi saaks ümber enda põimida, kelle kaissu saaks pugeda, laulab unelaule jne.

Ida-Virumaa

Extra Leg

Koduautomaatika lahendus nägemispuudega inimestele, mis annab informatsiooni kodus toimuva kohta, seeläbi muutes vaegnägijate igapäeva elu iseseisvamaks, mugavamaks ja turvalisemaks.

Harjumaa

www.safecommunity.com

Toimib nagu www.waze.com, kuid kaardistab infot turvariskide kohta võimaldades igal inimesel olla nii superman kui ka planeerida oma pere ja vara turvalisust oluliselt paremini.

Harjumaa

Idee on toota ja müüa unikaalseid käsitööna valmistatud personaalseid jalutuskeppe, mille käepidemed on kergesti vahetatavad.

Oleme välja töötanud unikaalsete jalutuskeppide komplekti. Jalutuskepid on mõeldud liikumispuudega inimestele, Meie eesmärk on turundada laiemale shtgrupile Skandinaavias.

Tartumaa

A-raamatukogu

Kirjanduse vahendamine vaegnägijatele ning audioraamatukogu loomine (eesti ja vene keeles)

Harjumaa

Trashious

Rahvusvahelise haardega interaktiivne upcycling kunsti (laada)portaal, mis näitab maailmale, et me pole pelgalt innukad koristajad, vaid ka geniaalsed prügist pärlite loojad. 🙂

Harjumaa

The name of my idea is ‘Crossing borders’.

Õpilaste/ üliõpilaste ajakiri, mille eesmärk on teooria ja praktika ühendamine. Ajakiri ei piirdu vaid ühe riigiga või kooliga.

Tartumaa

Real Media LTD

Heategevuseks piisab vaid sinu ühest hiireklikist!

Harjumaa

Silmaring

Uue ajastu e-õpik. See on app telefonis, mis analüüsib õpilase taset ja eripära ning annab talle sobivaid peatükke ja ülesandeid. Tulemus on 7x parem kui lugemisel.

Tartumaa

suPEREmad ehk MTÜ Perele Toeks

Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda väikelastega peredele igakülgselt tuge.

Harjumaa

Wanderlust

Bussireisiteenus, mis võimaldab inimestel avastada kodumaad, samal ajal panustades paremasse ühiskonda – seda läbi meelelahutuslikude reiside ja üllatussihtkohas tehtava vabatahtliku töö

Tartumaa

 

Tervis ja biomeditsiin

MyHealthStory

Perearsti ja patsiendi suhtlust ja koostööd toetav e-teenus, mis kiiresti haaratava dünaamilise infograafikaga kajastab inimese terviselugu erinevatest allikatest pärit andmete põhjal.

 Märkimata

SASI analüsaator

Seade, mis aitab objektiivselt diagnoosida depressiooni, stressi, hüperaktiivsust jt aju funktsionaalseid häireid.

Harjumaa

Smart Treadmill

Uudne treeningseade, mis pakub võimalust ühendada nutiseade ja treeningvahend. Kaob vajadus kasutada suurt ja kobakat ekraani ning tekib võimalus seadme põrandaga integreerimiseks.

Harjumaa

Healthy Chocolate

Šokolaadid, mis tõstavad ajutegevuse tööd, loovad meeleolu, tõstavad vitaalsust ja aitavad saleneda ning tõsta immuunsüsteemi tööd sisaldades ka rohkelt antioksüdante.

Harjumaa

Aiden

DYI ehk tee ise teraapia treener, mis aitab inimestel depressioonisümptomitest vabaneda.

Harjumaa

Seedekulgla

Idee on pakkuda ettevõtetele ja eraisikutele sõltumatut toiduainete analüütilist testimist laboris ning tutvustada toiduainete tehnoloogiat tavatarbijale läbi blogi keskkonna.

Tartumaa

Reco bath

Kaasaskantav vannimoodul spordiga tegelevatele inimestele, kes tahavad jäävanni koormusest taastumiseks kasutada.

Harjumaa

BLOOM

Mobiilirakendus, mille eesmärk on tootesiltide mõistmine kasutajale lihtsamaks teha.

Tartumaa

Jäätisevabrik

Mahedast Eestimaisest toorainest valmistatud gelato-tüüpi käsitööjäätis on erakordseid maitseelamusi pakkuv kerge maius. Meie jäätisesortimenti kuuluvad fenomenaalsed ja ootamatud maitsed.

Tartumaa

TreenX

Treeningteenus, mis võimaldab kasutajal end treenida kodust lahkumata grupivideokõne vahendusel, säilitades sealjuures soodsa hinna, treeningu kvaliteedi ning professionaalsuse.

Järvamaa

OÜ Fitnessteam

www.veebitreener.ee. Idee on tuua turule toitumise planeerimise vahend, mis erineks täiesti seni turul olevatest. See toitumissüsteem annab vabaduse valida, millal sööd, mida sööd ja kui tihti sööd!

Tartumaa

Idukas

Toortoidutoodete tootmine ja hulgimüük.

Tartumaa

7õuna ehk Lõuna

Tervislikku toitumist soodustav rakendus, mis võimaldab ka toitlustajatel avaldada oma menüü ning klientidel on võimalus saadud info põhjal teha valikud vastavalt oma toitumiskavale.

Harjumaa

Luxury World OÜ

Salendav ja organismi puhastavad teatox tee.

Harjumaa

Raviharjutuste mobiilirakendus

Mobiilirakendus eneseabivõtete ja harjutustega erinevate luu-lihaskonna probleemidele, esmaabivõtted vigastuste korral ja ergonoomika juhised istuvat- ja rasket füüsilist tööd tegevatele inimestele

Harjumaa

DonateIT

Mobiilirakendus, mis on suhtluskanaliks doonori ja Verekeskuse vahel. Kasutajal on võimalik luua endale isiklik profiil, kus hoitakse andmeid tema veregrupi ja annetamise ajaloo kohta. Rakendus kuvab kaardil ära just sinule kõige lähemal asuva doonoripunkti ja võimaldab paari nupuvajutusega registreerida ka aja. Kasutajad saavad jooksvaid teateid Verekeskuselt verepanga varude ja erinevate ürituste kohta. Lisaks saavad kõik doonorid anda panuse veredoonorluse sotsiaalsemaks muutmisesse ja jagada oma saavutust oma sõpradega sotsiaalmeedias.

Harjumaa

 

Tööstus ja disain

Vilkuv ülekäiguraja märk (Switch)

Meie äriidee on valgustitega ülekäiguraja märk, mis hakkab vilkuma, kui jalakäija soovib ülekäigurada ületada.

Harjumaa

CycleBin

Innovaatiline ja mugav lahendus peamiselt kortermajade elanikele, kes on sunnitud elamispinda jagama oma kaherattalise sõbraga.

Harjumaa

GreenStyle

Arendame innovaatilist täisautomaatset korrusalava taimede kasvatamiseks, mis annab võimaluse kodus või kontoris kasvatada taimi söögiks või ka ilu jaoks suuremas koguses kui pisikeses lillepotis.

Harjumaa

Fumefix

Meie eesmärk on välja töötada multifunktsionaalne suitsuandur. See andur oleks diskreetsem, töökindlam ja päästaks rohkem elusid.

Lääne-Virumaa

Lunakhod

Mänguasi/mäng mille abil saavad lapsed programeerimise aluseid õppida ja programmeerida.

Harjumaa

Jalgrattavarustuse tootmine, täiendamine

Rahvuskiiver- Eesti ja põhjamaade naistel on olnud kasutusel pott- ja kabimütsid- papist ja polstriga, lindid kuklas. Lisaks mitmesuguseid “pehmeimaid” kaunistatud peakatteid nii meestele kui naistele.

Harjumaa

BLATS – Bike Lights and Turn Signals

Lülitiga juhitavad jalgratta suunatuled ning gabariidituled.

Harjumaa

Fitspecs

Aitame prillidisaineritel toota, turustada ja kohale toimetada enda loomingut prillikandjatele läbi online keskkonna.

Harjumaa

Elektriline superauto

Elektriline klassikalise disainiga superauto, millel on kuni 800 hobujõudu, läbisõit 300km ühe laadimisega ning laadimisajaga 3h.

Harjumaa

Sportlastic

Disainime ja toodame unikaalseid sporditaskuid liikumisaladele. Saavad lahendatud kauaaegsed murekohad: kaasavõetavate asjade mahutamine ja paigalpüsimine sportimise ajal.

Tartumaa

Flexplay – mänguruudud

Arendavad ja lõbusad mänguruudud igas vanuses lastele

Harjumaa

OKKA

Akustiliste ja dekoratiivsete omadustega, kodumaistest männiokastest valmistatud plaat, mis aitab luua avalikes ruumides, hotellides ja kodudes sisekujunduslikke/akustilisi lahendusi

Tartumaa

KRS Luggage

Praktiline reisikohver, mis on oma olemuselt kokkupandav riidekapp.

Harjumaa

Tempesta Camera Gear

Kaamera hindade langusega on kaasnenud suur huvi videote tegemise vastu. Kahjuks ei ole kaamera hindade langus tõlgendunud kaamera varustuse hindade langusesse. Tempesta lahendab selle.

Harjumaa

Comfee

Diskreetne aknakatete automatiseerija, mis tuleb paigaldada aknale. Nutikas, lihtne, mõistliku hinnaga (60 eurot), lihtne paigaldada, stiilne ja diskreetne.

Tartumaa

Zleeprider

Tegemist on seadmega, mis imiteerib lapsevankri jaoks liikumises olemist.

Harjumaa

Puitnõude bränd EGG

Veekindlad puidust disainnõud.

Tartumaa

Nutiseadmete laadimistasku

Väiksemat tüüpi nutiseadmete laadimiseks mõeldud kotike, mis riputatakse stepslis oleva laadija külge.

Harjumaa

SmartGlass OÜ

Idee on tuua turule uue põlvkonna nutilaud mis oleks ühtlasi nii targa kodu meediakeskuseks kui ka tavaliseks kohvilauaks.

Harjumaa

Idee on nutitelefoniga avada kaardiga avatavad uksed

Et pääseda majas erinvatest ustest läbi, tuleb kasutada kaarti aga alati ei ole kaart kotis aga telefon on alati kõigil kaasas.

Harjumaa

Guitar Technologies OÜ

Tegemist on kitarrikeelte vahetamise seadmega, mis võimaldab erinevaid keeltekomplekte vahetada kiiresti ja lihtsalt.

Viljandimaa

PeelBiter

Patenteeritud elektriline koorimistarvik, mis aitab pea iga puu- ja juurvilja elektriliselt koorida tehes seda kuni 6 korda kiiremini kui käsitsi ja järgides sealjuures täpselt pinna kuju

Harjumaa

SmartCart

Kujutage ette poodi, kus kaupade ostmiseks piisab nende korvi või kärusse ladumisest. EI järjekordadele ja ostetud kaupade umber ladumisele.

Harjumaa

Nätrum

Nätrum on unikaalsete maitsetega looduslikku öko-gurmeenätsu tootev firma.

Järvamaa

 

Turism ja teenusmajandus

Treehouse Camping

Eesmärk on pakkuda erilist ja Eestis ainulaadset majutuskogemust looduskaunis kohas asuvates stiilsetes ja mugavates puuonnides.

Harjumaa

Kassikohvik Nurri

Kassikohvik Tallinnas, kus elavad turvakodust pärit kassid ja kus inimesed saavad lisaks kohvi/tee joomisele ja tervislike toitude söömisele ka kiisudega suhelda.

Harjumaa

Fyndsi

Peer-to-peer veebikeskkond, mis viib kokku ebatraditsioonilise reisikogemuse otsijad ja kohalikud kes saavad tasu eest näidata näiteks enda kodutänava ägedamaid hoove.

Tartumaa

Kriim

Eesmärk on luua internetikeskkond giidide vahendamiseks.

Harjumaa

OÜ Kaks Hunti

Moodul looma- ja linnuvaatlusvarjete väljatöötamine ja pakkumine rahvusvahelisel turul.

Harjumaa

Kuepta OÜ

Jalgrataste rendi ja parkimisteenused igas linnaosas. Võib võtta jalgratta ühes linnaosas ja tagastada selle teise, mis rohkem sobib. Kokku umbes 20 rendipunkti.

Harjumaa

MeGusto

Anname inimestele võimaluse olla kondiiter, kes saab virtuaalselt valmistada omale või kellegile kingituseks näiteks šokolaadi ja sealjuures saab ka pakendit personaliseerida mõne originaalse tekstiga.

Harjumaa

Rattahoid

Jalgrataste hoidmine kortermajades on paljudele probleemiks. Pakun võimalust selle lahendamiseks, kasutades nende kortermajade keldreid või muid lähedal asuvaid pindu.

Harjumaa