Ajujahile esitati 294 äriideed

05. november, 2019

Konkursile saadeti ideid kõigist Eesti maakondadest, kaugeim idee laekus Indiast. Järgmisesse vooru pääsejad selguvad järgmiseks nädalaks.

 EASi ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane on rahul, et Ajujahile on tänavu rohkem leidnud tee neid, kel juba varasemast ettevõtlusega tegelemise kogemus olemas. “Kõigi tänavu idee esitanute seast omab 65 protsenti kogemust ettevõtjana, mis kinnitab taaskord, et Ajujahti nähakse sisuka ja vajaliku programmina, mis aitab äriga alustamisel jalad alla saada,” rääkis Rebane.

 Kõigist idee esitanutest moodustavad 65 protsenti mehed ja 35 protsenti naised. Vanim idee esitanu on 73-aastane ja noorim 13-aastane. 54 protsenti idee esitajatest on kõrgharidusega.

 Ideid laekus konkursile kõigist maakondadest. Enim laekus ideid Tallinnast (144). Maakonniti jagunevad konkursile saadetud ideed järgmiselt: Tartumaa (50), Harjumaa (46), Pärnumaa (11), Ida-Virumaa (8), Järvamaa (5), Lääne-Virumaa (5), Saaremaa (5), Võrumaa (5), Raplamaa (4), Valgamaa (3), Jõgevamaa (2), Viljandimaa (2), Hiiumaa (1), Läänemaa (1), Põlvamaa (1). Üks idee esitati Ajujahile ka Indiast.

Valdkondade lõikes jagunevad esitatud äriideed järgmiselt: IKT (83), sotsiaalne ettevõtlus (38), energeetika ja keskkond (27), tervis ja biomeditsiin (25), tööstus ja disain (24), turism ja teenusmajandus (21), loomemajandus (9). 67 ideed liigitati muu kategooria alla.

 Sada parimat äriideed selguvad järgmisel nädalal. Ajujahi korraldusmeeskonna kutsel on sügise jooksul toimunud pitchimisüritustelt otsepääsu järgmisesse vooru saanud kaheksa tiimi.

 Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss ja arenguprogramm, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust alustavatele ettevõtjatele. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised.

 Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa ja Maxima. Lisaks toetavad Ajujahti Advokaadibüroo TRINITI, Lingvist, Tartu Loomemajanduskeskus, UMA Workspace, Harku vald, Saue vald, Tartu linn, Pärnu linn, Tallinna linn. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.