Ajujaht avab II ideede esitamise vooru

19. jaanuar, 2012

ajujahtEesti suurimal ettevõtluskonkursil Ajujaht avatakse veebruari alguses teine kandideerimisvoor, et 95 000-eurosele auhinnafondile saaksid kandideerida ka need ettevõtjad, kellel on ärimudel juba läbi mõeldud ja teostamiseks valmis. Küpseid ideid võetakse vastu 1. – 13. veebruarini. Ajujahi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Ajujahi projektijuhi Lo Rihvki sõnul otsustati juba sügisel teha esmakordselt kaks kandideerimisvooru selleks, et anda võimalus ka neile ettevõtjatele, kes on oma ideed iseseisvalt, Ajujahi konkursi väliselt arendanud. Teise vooru kaudu Ajujahile siseneval äriprojektil ei tohi olla eelnevat finantseeringut ega pikaajalist müügikäivet.

Rihvki sõnul võivad Ajujahi auhinnafondist osa saada ja lõppfinaali jõuda nii tänaseks 20 parema hulka jõudnud kui ka teises voorus esitatud ideed. „Loodame, et uutele tegijatele võimaluse andmine toob konkursile uusi säravaid ideid ja edasiviivat konkurentsi. Kindlasti tuleb aga arvesse võtta seda, et praeguseks finaali pääsenud ettevõtjad on oma ideid alates sügisest meie mentorite käe all juba viimistlenud ja täiendanud, mistõttu ootame uutelt osalejatelt samal tasemel ettevalmistusega, s.t elluviimiseks valmis ärimudeleid,” selgitas Rihvk.

Ettevõtluskonkursi teise vooru oodatakse 1 – 7-liikmelisi võistkondi, millest vähemalt pooled on 17-35-aastased. 2. märtsiks valitakse välja 15 paremat projekti, mille meeskonnad saavad oma ideid žüriile esitleda; 9. märtsil valitakse neist välja kuni viis vahefinaali pääsevat võistkonda. Ajujahi võitja selgub 2012. aasta mais toimuval auhinnagalal.

2010. aasta Ajujahi edukamad projektid olid virtuaalne köögiviljaaed Virtual Garden, põlevkivituhast kassiliiva tootev Plaisir du Chat ning C-hepatiidi ravimikatseteks spetsiaalse geneetilise baasiga hiiri aretav Tartu Ülikoolist väljakasvanud ettevõte KPA Scientific.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on EAS ja konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. 95 000-eurose auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB Pank, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision, MarkIT, Advokaadibüroo Borenius, Tallinna ja Tartu linn.

Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Lisainfo:

http://www.ajujaht.ee
http://www.facebook.com/ajujaht
http://www.youtube.com/ajujaht