Algab kunstikonkurss Imago Mundi projektis osalemiseks

20. jaanuar, 2015

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kuulutab välja konkursi Imago Mundi Eesti. Konkursil oodatakse osalema nii professionaalseid kui oma karjääri alustavaid noori kaasaegseid kunstnikke.

Imago Mundi on itaalia ettevõtja ja kunstikoguja Luciano Benettoni algatatud riikidepõhiste kogude sari, mis tänaseks koondab ligi 7500 miniteost 69 riigist. Kogutud teoste põhjal koostatakse mahukas kataloog ja näitus, mida eksponeeritakse üle maailma koostöös avalike muuseumite ja erainstitutsioonidega. 2013. aastal eksponeeris Imago Mundi Jaapani, Ameerika Ühendriikide, India, Lõuna-Korea ja Austraalia kunstnike teoseid Veneetsias Fondazione Querini Stampalias Veneetsia biennaali satelliitprogrammis. Eesti on Läti, Islandi, Austria, Venemaa ja Rumeenia kõrval kuues projektis osalev Euroopa riik. Imago Mundi Eesti projekti korraldab Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus koostöös fondiga Fondazione Benetton Studi Ricerche.
Iga osalev kunstnik esitab oma teose etteantud 10 x 12 cm formaadis lõuendile. Kunstnik võib vastavalt soovile muuta kasutatavat alusmaterjali, ainukeseks muutumatuks tingimuseks on suurus.
Lisaks näitusel osalemisele on rahvusvahelise žürii valikul ühel Imago Mundi projekti kaasatud kunstnikul võimalus osaleda residentuuris Itaalias 2016. aastal.

Osalemiseks ja lõuendi kättesaamiseks tuleb saata inglisekeelne CV ja lühibiograafia (kuni 400 tm) aadressile imagomundi@ecadc.ee hiljemalt 10. veebruariks.

Lisainfo:

www.imagomundiart.com

Kadri Laas
imagomundi@ecadc.ee
56698720