Algas kandideerimine 2013. aasta Tallinna Disainikaardile.

26. veebruar, 2013

edk logo-1Eesti Disainikeskus kuulutas avatuks konkursi interjööride, salongide, kaupluste ja näitusepindade kandmiseks Tallinna Disainikaardile 2013. Koos paberkaardiga on plaanis esmakordselt välja anda ka mobiiliaplikatsioon. Kandideerimise tähtaeg on 25. märts 2013.

 

Tallinna Disainikaart koondab ja toob esile Tallinna avalikud ruumid, mis rakendavad, tutvustavad ja väärtustavad kaasaegset Eesti disaini. Kaardilt leiab nii kõrgetasemelise Eesti disainiga sisustatud kohvikuid ja hotelle, disaini müüvaid salonge kui ka näitusepindu ja muuseume. 

“Disainikaart väärtustab ja tõstab esile head Eesti disaini, mida leidub siinsamas meie ümber kohtades, kus me seda alati ei märka. Tallinlastele pakub kaart võimalust uudistada varasemast tuttavaid paiku uues kontekstis – näiteks Valli baari, Kuku klubi või vana head kohvik Maiasmokka,” avab kaardi tausta üks koostajatest, kunstiteadlane Kai Lobjakas.

“Disainikaardil olemine tähistab kvaliteedimärki ja kuuluvust oma ala professionaalide hulka. Disainikaardil olemine annab meile nähtavuse teadliku, disainist huvitatud kliendi jaoks,” põhjendab Disainikaardil olemise olulisust Nu Nordiku perenaine Tiina Teemägi.

Disainikaarte jagatakse tasuta kaardil märgitud kohtades, Tallinna turismiinfopunktides, turismimessidel ning kõikidel Eesti Disainikeskuse poolt korraldatud üritustel.

Kandideerimiseks palume täita ankeedi: http://goo.gl/DPKQ7 ning saata kolm fotot interjöörist ja kolm fotot eksponeeritud disainist (galerii näituse eksponaatidest või müüdavast disainist) hiljemalt 25. märtsiks e-posti aadressile marii@disainikeskus.ee. Fotode suurus maksimaalselt 1MB.

Et katta osaliselt kaardi ja aplikatsiooni väljaandmisega seotud kulusid ootame kõigilt kaardile pääsenud ettevõtetelt toetussummat 125€.

Kaardil esile tõstmist väärivad asutused valib välja eriala professionaalidest moodustatud nõukogu.

Värskendatud kujundusega kaheksas trükk, tiraažiga 25 000 eksemplari, valmib 2013. aasta juunikuus eesti, inglise, vene, saksa, soome ja rootsi keeles. 

Esimene Tallinna Disainikaart anti välja 2006. aastal Disainiaasta raames, seejärel on täiendatud kaart ilmunud kuuel aastal.

Disainikaardi ilmumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Ettevõtlusamet.

Eesti Disainikeskuse asutasid 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Disainerite Liit ja Eesti Disaini Instituut eesmärgiga edendada disainivaldkonda, koguda ja vahendada disainialast infot ja teadmisi ning suurendada disaini rolli Eesti ettevõtluses ja avalikus sektoris.