Algas kandideerimine teistkordselt toimuvale Baltikumi elektroonilise muusika kogunemisele “Baltic Trail”

19. juuni, 2014

baltic trailTeist korda toimuv Baltikumi elektroonilise muusika kogunemine “Baltic Trail” toimub 25.-31.august Riias, Lätis. “Baltic Trail” on nädal aega kestev sündmus, mis kaasab  kaheksateistkümmet  Balti riikidest pärit muusikut, kes saavad võimaluse ühe nädala jooksul luua ühiselt muusikat, jagada ja vahetada teadmisi ja kogemusi muusika loomisest ning esitleda oma loomingut publikule. “Baltic Trail´i” peamised eesmärgid on suurendada Baltikumi elektroonilise muusikavälja esindajate vahelist suhtlust ning luua Baltikumi muusikutele rahvusvaheline koostööplatvorm.

Kõikide avalduste seast valib Baltikumi ülene zürii igast riigist kuus osalejat, kelleks võivad olla nii produtsendid, instrumentalistid kui vokalistid.

Nädala ajase kogunemise jooksul jaotuvad osalejad igapäevaselt unikaalsetesse gruppidesse ning töötavad spetsiaalselt sündmuse jaoks loodud pop-up stuudiotes. Lisaks loometööle toimuvad kohutmised muusikavaldkonnas läbilöönud artistidega, loengud ja koolitused, mis on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.
Kogunemise jooksul loodud muusikat esitletakse avalikul showcase kontserdil, samuti valmib kogumikalbum ning toimub Baltikumi ülene pidudetuur.

Kõik huvilised on oodatud esitama oma avaldusi kuni 15. juulini aadressil www.baltictrail.eu.

Firejosé(EE), möödunud aasta osaleja: “ Baltic Trail oli meeletult lõbus ja äärmiselt inspireeriv kogemus! Tekkis korralik Baltikumi ülene muusikute ja sõprade võrgustik ning loodi palju mahedat muusikat. Mina osaleksin igal aastal kui see võimalik oleks..”

“Balric Trail” on korraldatud Läti elektroonilise muusika kuabamärgi Dirty Deal Audio poolt koostöös Baltikumi ülese muusikaplatvormiga The Baltic Scene, Leedu produtsentide kogukonnaga ‘Renegades of Bump’, Läti raadiokanaliga ‘Pieci.lv’ ning Läti Muusika Ekspordi organisatsiooniga.

Möödunud aasta “Baltic Trail” kogumik on kuulatav aadressil baltictrail.bandcamp.com ning soetatav The Baltic Scene veebipoes aadressil http://www.thebalticscene.eu/store/.