Algas Tallinna Loomeinkubaatori ettevõtete toodete jõulumüük Viru tänava käsitöökaubamajas

22. november, 2010


alt

Sellest nädalast on avatud Tallinna Loomeinkubaatori ettevõtjate toodete jõulumüük Eesti Esinduses Tallinnas – vanalinnas Viru tänaval endise Apollo Raamatumaja pinnal tegutsevas käsitööpoes.

Loomeinkubaatori müügialal pakuvad oma toodangut kümme Loomeinkubaatori ettevõtet: Hestia House (rahvuslikud pleedid, tikanditega tooted), Etnoland (rahvuslikud suveniirid), AnnKris-Glass (klaasist tarbeesemed ja ehted), Aqua Laureen (innovaatilised väikelaste ujuvtrikood), Steinly Stuudio moedisainer Liina Stein (kõrvarõngad ja prossid), Ateljee Tallinn (Lilli Jahilo disainrõivad, aksessuaarid); Ciconia Õppemängud (kooliealiste laste õppemängud), Uma Design (tikanditega rõivad, ehted), GreenEst (ökomaterjalidest Eesti rõivatooted) ja Siidilaevad OÜ (ehtekunstnik Kaia Saarna looming).

„Inkubaatori äriarendusteenuste arendamisel mõtleme üha enam oma ettevõtetele reaalse turundus- ja müügitoe pakkumisele. Noorte ettevõtete müügitegevuseks tervikliku müügipinna üürimine kaubanduse tipphooajal turistiderohkel jalakäijate tänaval on Loomeinkubaatori pilootprojekt ja samas loogiline jätk septembris ilmutatud Loomeinkubaatori ettevõtete toodete-teenuste kataloogile,“ kommenteeris Loomeinkubaatori ettevõtetele ühise müügiväljundi toetamist Loomeinkubaatorit arendava Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) juhatuse liige, ettevõtluskonsultant Anu Lõhmus. „Idee vanalinna käsitööpoes ühise pinna üürimiseks sai alguse, kui üks meie ettevõtjatest rääkis oma soovist just seal pind üürida – olime kindlad, et Loomeinkubaatoris oleks sarnasest müügivõimalusest huvitatud ettevõtjaid veelgi. Ühise turunduse kaudu on meil võimalik koos ellu viia eesmärke, mis väikesele ettevõttele üksinda oleksid keerulised saavutada. Täna on ühe loomeettevõtja algatus realiseerunud kümne Loomeinkubaatori ettevõtte jagatud poepinnas.“

Eesti Esindus Tallinnas on Viru ja Aia tänava nurgal endises Apollo Raamatumajas augustis uksed avanud käsitöökauplus, kust leiab kohalike meistrite loodud puidust, nahast, linasest kangast ja lambavillast tooteid, sepiseid, keraamikat, laste mänge, mänguasju ning rõivadisainerite loomingut. Kauplus on avatud kõigil nädalapäevadel kl 9-20.

Loomeinkubaatori ettevõtete jõulumüük käsitöökaubamajas Eesti Esindus Tallinnas kestab jaanuarikuu keskpaigani.