Algas tööde vastuvõtt Tartu noore kunsti oksjonile

05. märts, 2019

Algas tööde vastuvõtt kahekümnendale Tartu noore kunsti oksjonile, mis toimub 16. mail Tartu  Loomemajanduskeskuses ja Osta.ee keskkonnas.

Oksjonile on oodatud oma töid esitama kuni 40-aastased kunstnikud. Iga kunstnik võib oksjonile esitada kuni kolm teost.

Töid saab esitada kuni 31. märtsini k.a täites registreerumisvormi  Tartu noore kunsti oksjoni kodulehel www.noorkunst.ee/kunstnikule. Esitatud töödest valib näitusele, kataloogi ja enampakkumisele pääsevad teosed välja kunstiekspertidest ja teravapilgulistest kunstihuvilistest koosnev komisjon.

Välja valitud tööd tuleb kunstnikel Tallinnas või Tartus kohale tuua ajavahemikus 9.–10. aprill 2019. Lisainfot nõuete kohta töödele, täpsustusi teoste välja valimise protsessi kohta saab siit: http://www.noorkunst.ee/kunstnikule.

Oksjonile välja valitud töödega saab alates 25. aprillist tutvuda Tartus Loomemajanduskeskuses ja kohvikus Spargel. Samuti on tööd selleks ajaks  tutvumiseks leitavad osta.ee keskkonnas ja veebilehel www.noorkunst.ee.

Eelmisel Tartu noore kunsti oksjonil oktoobris 2018 müüdi rekordarv töid oksjoni ajaloos: kokku 60 teost 47 erinevalt noorelt kunstnikult. 

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.