Algas tööde vastuvõtt Tartu noore kunsti oksjonile 

17. august, 2018

Alates eilsest, 16. augustist  saab esitada teoseid Tartu noore kunsti oksjonile. Üheksateistkümnes Tartu noore kunsti oksjon toimub 4. oktoobril 2018. 

Oksjonile saab esitada töid 31. augustini 2018, täites registreerumisvormi Tartu noore kunsti oksjoni kodulehel www.noorkunst.ee.

Oksjonile on oodatud oma töid esitama kuni 40-aastased kunstnikud. Iga kunstnik võib oksjonile esitada kuni kolm teost. Esitatud töödest valib näitusele, kataloogi ja enampakkumisele pääsevad teosed välja kunstiekspertidest ja teravapilgulistest kunstihuvilistest koosnev komisjon. Korraldajad eeldavad töödelt head kunstilist taset, korralikku vormistamist, isikupärast käekirja või huvitavat ideed ning oksjoni tehnilistest nõuetest kinnipidamist.

Välja valitud tööd tuleb kunstnikel Tallinnas või Tartus kohale tuua ajavahemikus 6.–7. septembril 2018.

Lisainfot nõuete kohta töödele, täpsustusi teoste välja valimise protsessi kohta saab siit: http://www.noorkunst.ee/kunstnikule

Septembris toimub Tartu Loomemajanduskeskuses ka traditsiooniline oksjonitööde näitus. Üheksateistkümnes Tartu noore kunsti oksjon toimub neljapäeval, 4. oktoobril kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) ja Osta.ee keskkonnas.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Foto: Heikki Leis