Alustavaid ettevõtjaid kutsutakse üles üheskoos raamatut kirjutama

16. aprill, 2010

Ettevõtluskonkurss „Ajujaht” algatas praktilise ettevõtlusraamatu kirjutamise, milles saavad osaleda kõik huvilised. Kaasautorid lisavad etteantud teemadel oma lugusid, kommenteerivad teiste kirjutatut ning hääletavad, millised tekstid lõplikku raamatusse lähevad.

Raamatu kirjutamise ajendas Eesti inimeste ettevõtlikkus. Ettevõtluskonkursil „Ajujaht” osales eelmisel sügisel üle 2000 inimese, kellel on huvi saada ettevõtjaks. Ettevõtlusega alustades läbivad nad kõik sarnaseid etappe ja satuvad samade valikute ette. Raamatusse kogutakse kokku eri inimeste kogemus ettevõtlusega alustamisel, et üksteise kogemusest õppida.

Kuna „Ajujaht” otsib uusi ärimudeleid, siis on ka ettevõtlusraamatu kirjutamisel kasutatud uut lähenemist – kirjutada saavad kõik, kes tunnevad, et neil on midagi öelda. Samuti teevad kõik autorid koos hääletades otsuse, millistest tekstidest raamat kokku pannakse.

Ajujahi peakorraldaja BDA Consultingu tegevjuht Lo Rihvk leiab, et praktilise kogemuse jagamine on alustavatele ettevõtjatele abiks. “Miks mitte teiste kogemusest õppida, kui selline võimalus antakse. Enamik olemasolevatest materjalidest on kas teoreetilised või siis suured edulood – tavaliste ettevõtjate lugusid palju ei kohta,” julgustas Rihvk.

Raamatut saab koostada aadressil http://edusammud.ajujaht.ee/. Mai lõpuks kogutud lood toimetatakse praktiliseks käsiraamatuks alustavale ettevõtjale suve jooksul.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärgiks on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkurssi viiakse läbi EASi ettevõtlus- ja innovatsiooniteadlikkuse programmi raames, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Miljonikroonise auhinnafondi panevad välja SEB, Elion, EMT, MicroLink, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Skype, Heateo Sihtasutus, Webmedia ja Nasdaq OMX Tallinna börs.

Ajujahi korraldajad on BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Lisainfo:
Kadri Ugand
BDA Consulting partner
Tel 52 55 504, kadri@bda.ee