Alustavate ettevõtjate mentorprogrammi saab kandideerida nädala lõpuni

11. oktoober, 2011

Pühapäeva õhtuni saab esitada avaldusi EASi ettevõtjatele suunatud aastasesse tasuta juhendamisprogrammi mentori või juhendatavana. EAS on alustavate ettevõtete toetamiseks mõeldud ärimentorprogrammi vedanud 2004. aastast, seda kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktori Dmitri Burnaševi sõnul on mentorlus juhendatavale hea võimalus õppida kogenud juhilt. “Mentorlusprogrammis osalemine on juhendatavale nagu individuaalne konsultatsioon pikaajalise kogemusega ettevõtjalt. See aitab alustajal olla oma otsustes julgem, saada kiiremini jalad alla ja viia ettevõte kiiremale kasvule,” selgitas Burnašev.

 

 

Mentorite jaoks on Burnaševi sõnul kõige suuremaks kannustajaks võimalus aidata kaasa kellegi eduloole. “Mentorina panustamine on ettevõtjale juba ennast tõestanud võimalus end uues rollis ja uues valdkonnas proovile panna. See on võimalus ise õppida ja tunda uhkust oma juhendatava edusammude üle. Kindlasti ei ole see üksnes andmise rõõm,“ rõhutas Burnašev.

 

Juhendatavaks ehk mentiiks ootab EAS kandideerima ettevõtjat, kellel on kuni kolm aastat tagasi loodud ettevõte. Eelistatud on ettevõtjad, kes planeerivad oma ettevõttes jätkuvat käibekasvu, tegelevad soovitavalt tootearendusega, planeerivad eksporti või on innovaatilise äriideega.

 

Mentoriks ootab EAS kandideerima vähemalt viieaastase järjepideva ettevõtluskogemusega ettevõtjaid, kel on teadmised ja kogemused juhtimise, planeerimise, turunduse ja finantsvaldkonnas ning oskus inimesi innustada ja arendada, samuti valmidus suhelda juhendatavaga kuni 8 tundi kuus.

 

Ärimentorprogrammi eesmärkideks on alustavate ettevõtete ellujäämismäära suurendamine, ekspordi kasvatamine ning mentorluse kui mõtteviisi propageerimine ettevõtjate hulgas.

 

 

Lisainfo ja avalduse blankett:

 

http://www.eas.ee/index.php/ettevotjale/alustamine/mentorprogramm/ueldist

 

Dmitri Burnašev

EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor

Tel 6279 447, 5287 995

dmitri.burnashev@eas.ee

 

 

Merilin Pärli

EASi kommunikatsioonikoordinaator

Tel 6279 417, 56 505 695

merilin.parli@eas.ee