Andreas Vierziger nõustab sel nädalal eesti klassikalise ja nüüdismuusika interpreete ning kultuurikorralduse tudengeid

06. veebruar, 2018

Laialdase rahvusvahelise kogemusega klassikalise ja nüüdismuusika valdkonna strateegiline nõustaja Andreas Vierziger viib Tallinnas ja Tartus 6.–9. veebruaril läbi mitu mentorisessiooni, töötuba ja seminari. Vierziger külastab Eestit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Baltic Academies Orchestra ning Music Estonia kutsel.

Andreas Vierziger on klassikalise ja nüüdismuusika valdkonna kunstiline ja strateegiline nõustaja. Ta on teinud koostööd paljude artistide, orkestrite, festivalide, kontserdikorraldajate ja plaadifirmadega üle maailma, tema klientide hulka kuulub näiteks Walesi Riiklik Ooper, briti moekunstnik Vivienne Westwood, ameerika filmirežissööri David Lynchi Silencio Club Pariisis jpt. Vierziger on olnud mitme olulise võistluse žüriiliige ja andnud loenguid paljudes kõrgkoolides, muu hulgas Viini Muusika- ja Etenduskunstide Ülikoolis, Zürichi Kunstiülikoolis, Tokyo Kunstiülikoolis ja Sibeliuse Akadeemias.

Teisipäeval, 6. veebruaril viib ta Music Estonia eestvedamisel läbi terve päev kestva mentorisessiooni viie interpreediga, nõustades rahvusvahelise karjääri alustamise ja ülesehitamise asjus; 7.–8. veebruaril toimuvad Vierzigeri avatud loengud ja töötoad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille sisuks on interdistsiplinaarsus muusika ja teiste kunstide vahel ning iseenda manageerimine muusikuna; reedel, 9. veebruaril viibib ta Tartus, kus Baltic Academies Orchestra programmi raames on tema ettekannete, töötoa ja diskussioonide sisuks iseenda kui muusiku manageerimine.

LISAINFO
Fotol Andreas Vierziger