Andres Keil näitab Loov galeriis erilisi inimesi

28. november, 2011

altTartu Loomemajanduskeskuse Loov galeriis saab tänasest, 28. novembrist näha Andres Keili esimest portreefotonäitust „Erilised inimesed“, mis koosneb sel sügisel foto- ja filmikompanii Pimik stuudios pildistatud üheksa tartlase portreedest. Näituse avamine on 1. detsembril kell 17.

Andres Keili enda sõnul on ta pildistanud erilisi Tartu inimesi. Inimesi, keda ta tunneb ja keda Tartu tunneb. „Nendel piltidel olevate inimeste olek on sümbioos sellest, mida mina neis näen või näinud olen, segatuna hoiakuga, mida nad endast näidata tahavad. Nad on väga ilusad inimesed,“ lisas Keil.

Oma piltidest ja pildistamisest rääkides ütleb ta nii: „Ma olen oma pika, ent kirju elu jooksul sattunud tegelema erinevate kaunite kunstidega. Alguses oli sõna, esimese luuletuse kirjutasin ma siis, kui ma veel kirjutada ei osanud. Sealt edasi tulid nii kaheksa-aastaselt Smena 8M ja esimesed pildid. Solberdamised vannitoas. Siis jäi see soiku. Edasi tuli sõna tagasi, siis teater, siis „Sobolevi märatsev jõuk“ ja performance- ja installatiivne kunst, siis jälle sõna, vaimline kokkukukk, sõna ja teater, servapidi film. Alati on kõik olnud seotud ümbritseva täpseima peegeldaja – inimesega. Portreefotos jookseb see kõik kokku. Ühte punkti. Majast ma pilti teha ei oska, eriti ei taha ka. Inimesest tahan. Ja teen. Ning üheksa A2-formaadis pilti on nüüd teie ees. Tõsi, tinglikult võiks selle näituse nimi olla „Erilised inimesed I“, sest ilmsesti on need pildid esimeseks trepiastmeks suuremale kogumile. Lõppude lõpuks on inimesi seitse miljardit ja Facebookis on mul 1600 sõpra. Aga see selleks. Fotoaparaat on mul jälle käes viimased viis aastat.“

Fotod on pildistatud filmile ADOX CHS 25 Art Series ja digitrükis vormistatud.  Näitus on Loov galeriis (Kalevi 13) avatud 8. detsembrini. Loov galerii on avatud E-R 11-18 ja L 11-15.