Andrus Alber: Eesti-Ameerika Innovatsiooniauhind julgustab Eesti inimesi ja organisatsioone mõtlema avatumalt

03. veebruar, 2014

Alber photo large

Eesti-Ameerika Kaubanduskoja juht Andrus Alber: “Loodan, et Eesti-Ameerika Innovatsiooniauhind julgustab Eesti inimesi ja organisatsioone mõtlema avatumalt ja julgemalt. Ainult nii on võimalik ellu viia oma unistusi ja nagu rõhutas auhindade üleandmisel Dr. Whittaker, muuta ka maailma paremaks.” LOE EDASI

Ameerika Kaubanduskoda Eestis koondab üle 120 ettevõtte, kellest pea kõik tegutsevad rahvusvaheliselt ja väga erinevates sektorites. Selleks, et üleilmses konkurentsis püsida ja uutele turgudele laieneda peavad meie liikmed pidevalt arenema ja innovaatilisi lahendusi leidma. Ka Eesti kui majanduskeskkonna konkurentsivõime säilitamiseks tuleb pidevalt arendada Eesti tugevusi ja vähendada nõrkusi. Ning teha seda läbi erinevate innovaatiliste lahenduste, olgu selleks siis e-teenused või avatus välistalentidele.

Umbes 4 aastat tagasi arutasime USA saatkonna ja Balti Ameerika Vabadusfondiga, kuidas tunnustada Eesti ja USA inimeste, ettevõtete ja organisatsioonide igapäevast koostööd. Mitte üksikute projektide raames ja mitte ühes kindlas sektoris, vaid laiemalt. Kuna nii Eesti kui USA on tuntud innovaatiliste ideede ja lahenduste poolest, siis otsustasimegi keskenduda just sellele. Eriti meeldis meile, et innovaatilised lahendused ei puuduta vaid ettevõtlust, vaid ka huvitavaid koostööprojekte teaduse, loomemajanduse, korrakaitse, mittetulundussektori ja paljude teiste vahel. On hea meel, et nende kümnete projektide hulgas, mis 3 aastaga on läbi käinud on selgelt näha, et ideede vool ei ole vaid ühesuunaline ja õppida saavad mõlemad osapooled. Eesti inimesed ja ettevõtjad on oma ideedega väga konkurentsivõimelised. Puudu jääb vahel ehk ambitsioonidest ja mõtlemisjulgusest. Ja siin ongi abiks tihe koostöö Eesti ja USA partnerite vahel, kuna USA turg ise on väga suur, samas on ta ka avatud uutele ideedele ning USA mitmekesisus pakub koostöö võimalusi väga erinevate sektorite esindajatele. Loodan, et Eesti-Ameerika Innovatsiooniauhind julgustab Eesti inimesi ja organisatsioone mõtlema avatumalt ja julgemalt. Ainult nii on võimalik ellu viia oma unistusi ja nagu rõhutas auhindade üleandmisel Dr. Whittaker, muuta ka maailma paremaks.