AnimaCampus koolitab Tallinnas animatalente kogu maailmast

10. november, 2011

altPÖFFi animafilmide festival Animated Dreams on oma kolmeteistkümne tegutsemisaastaga saavutanud positsiooni kui Põhja- ja Baltimaade olulisim animafestival. Animatsioonivaldkond areneb aga tohutu kiirusega – animatsiooni ei kasutata ammu enam ainult filmides, vaid ka reklaamides, arvutimängudes, ürituste graafikas ja mujalgi.


 

Et hoida kätt uute animatrendide ja animatööstuse pulsil oleme sel aastal Animated Dreamsi kõrval käivitanud võrgustiku- ja koolitussündmuse AnimaCampus Tallinn,” sõnas pikaajaline Animated Dreamsi juht ning alates sellest aastast AnimaCampuse programmijuht Heilika Pikkov.

Ta lisas, et Animated Dreamsi fookuses on endiselt kõrgetasemeline animatsioonfilmikunst, kuid AnimaCampus loob festivali juurde ideede jagamise platvormi, kust loodetavasti hakkab idanema palju uusi mõtteid loomemajanduse arenguks meie regiooni animatsiooni valdkonnas.

AnimaCampus on kantud sõltumatuse ehk n-ö indie-ettevõtluse vaimust, innustades oma ideede teostamist, uute rahvusvaheliste sidemete loomist ning professionaalsete ja erialaste oskuste arendamist.

Programm kujutab endast inspireerivat segu nüüdisaegsest digitaalkunstist, klassikalisest animatsioonist, tööstusest ja kinokunstist – viie päeva jooksul toimub kokku rohkem kui 30 sündmust sh loengud, töötoad, diskussioonid, filmiseansid ja tutvumisüritused. Kokku võtab AnimaCampus Tallinnast osa sadakond osalejat-esinejat ligi 30st riigist, sh ka eestlased.

Peale Põhja- ja Baltimaade on AnimaCampusel üheks teemafookuseks võetud Nõukogude Liidu lagunemise järel pea kadunud Kesk-Aasia ning Lõuna-Kaukaasia riikide animatööstus – sel puhul saabub Tallinna noori animaatoreid ja esinejaid Gruusiast ning Armeeniast.

Oma teadmisi ja oskusi tulevad teiste seas jagama Jaapani ühe tuntuima indie-anima rühmituse CALF liige Nobuaki Doi, mainekate Rootsi FilmTecknarna ja Taani Ja Film stuudiote eestvedajad ning loomulikult Eesti anima guru Priit Pärn. Ehkki AnimaCampus Tallinn on eelkõige rahvusvaheline inspireeriv loovüritus noortele animaproffidele, kaardistab  sündmus ühe olulise arutlusteemana ka animatsiooni ühenduspunkte teiste loominguliste- ning kommertsvaldkondadega.

Nii saabub AnimaCampusele näiteks Oscarile kandideerinud täispika 3D-animafilmi „Coraline ja salajane uks“ tootnud Ameerika animastuudio Laika turundusjuht Mark Shapiro. Samuti maailma populaarseima nutitelefonirakenduse Angry Birds looja, Soome meediafirma Rovio Entertainment animatsiooni osakonna pealik Nick Dorra. Tipptasemel visuaalefektide tegemisest reklaamidele ja filmidele on kutsutud rääkima Suurbritannia firma Glassworks ja Trixter Saksamaalt.

AnimaCampus saab avalöögi 15. novembri õhtul toimuva kõiki osalisi kaasava suure õhtusöömaajaga ning lõpeb pidulikult 19. novembril Animated Dreamsi auhinnatseremoonial.

AnimaCampuse sündmused leiavad peamiselt aset kinos Artis, väliskülalisi viiakse ka Eesti animastuudiotesse. Ligi pool AnimaCampuse programmist on avatud ja sinna on oodatud kõik animahuvilised. Piletid avatud loengutele on saadaval Piletilevis.

Animated Dreams on Pimedate Ööde Filmifestivali alafestival. AnimaCampus Tallinn kuulub Euroopa kultuuripealinn 2011 programmi.

AnimaCampuse tervikprogramm ja lisainfo: www.anima.ee