Animal Drama, Tallinn Music Week’i ja Kultuuriakadeemia ühenduslüli: kudumid

29. märts, 2012

animaldramakudumViljandi Loomeinkubaatori esindaja Kristina Libe ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tekstiiliosakonna tudengite käe all valmisid Animal Drama’le Tallinn Music Week ajaks kootud villased plaaditaskud ja riidest kandekotid.


Idee koostööks sündis Animal Dramal koosistumisel, kus tuli jutuks, milline võiks olla Tallinn Music Week raames välisdelegaatidele jagatava singli pakend.   Kuna 3 bändiliiget õpivad hetkel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, tekkis idee pöörduda oma kooli rahvusliku käsitöö meistrite poole, kes võiksid valmistada singlitele kootud loomakujutistegaplaaditaskud. Kuna projekt tundus paeluv ka teisele osapoolele, siis võtsid töö enda kanda rahvusliku käsitöö osakonna tudengid Liis Jürken, Enelin Pedak, Maren Suurna ja Kadri Viin, kes loodavatele plaaditaskutele ise kavandid välja töötasid ning valmistamisprotsessi peaasjalikult läbi viisid.

Tekstiiliosakonna nõuandel kaasati tegevusse lisaks Viljandi Loomeinkubaatori esindaja Kristina Libe, kes tudengite tehtud töid viimistleda aitas ning pakkus omalt poolt välja teha ka riidest kandekotid, väljendades suurt entusiasmi sellise interdistsiplinaarse projekti üle:     „Omasid tuleb ikka aidata. Selliseid loomealadevahelisi projekte võiks rohkem olla. Kuigi Loomeinkubaator kuulub Viljandi Kultuuriakadeemia juurde, siis meil pole palju koostööprojekteolnud: antud tegemise raames saime üksteise vahel jällegi natukene teed sillutatud“.

Plaaditaskuid loodi kolme erineva loomakujutisega. Kokku tehti 12 plaaditaskut ja 10 riidest kandekotti, millest enamik lähevad jagamisele TMW raames Animal Drama’ga kokkupuutuvatele välisdelegaatidele. Lisaks paisatakse üldmüüki neljast plaaditaskust, Animal Drama debüütalbumist ja kandekotist koosnevat meenepaketti. Unikaalset komplekti on võimalik soetada laupäevaselt „Suusabaasis on tantsupidu“ showcase´ilt hinnaga 20 eurot eksemplar.

Laupäevasel „Suusabaasis on tantsupidu“ showcase´il astuvad ülesse ka veebruaris uue albumi välja andnud  kodumaine Ans Andur, põhjanaabrite etno-pop kollektiiv Sepia ning Sibeliuse magistrandi Antti Hynnineni  ja Goldsmith University´s jazzlaulu tudeeriva Sara Sayed ühisprojekt Rime ning elektroonikat kitarripopiga miksiv Markas Palubenkas Leedust.