Animated Dreams esitleb New Dehlis Osian’s Cinefan filmifestivalil Eesti animatsiooni

27. juuli, 2012

animated_dreamsPÖFFi alafestival Animated Dreams sõidab New Delhisse India suurimale Aasia ja Araabiamaade kino väärtfilmifestivalile Osian’s Cinefan Film Festivalile Eesti animatsiooni tutvustama.

Animated Dreams on vanim ja suurim animafilmide festival Eestis, mille eesmärgiks on Eesti animarežissööride loomingu kõrval pakkuda ja populariseerida kõrgetasemelist rahvusvahelist animatsioonikultuuri, nii Eestis kui ka mujal.
Lisaks filmiprogrammile sõidab Eestist mitmetuhandelisele publikule workshoppe andma režissöör Priit Tender, kelle filmograafiast võib leida nii joonis- kui nukufilme nii täiskasvanutele kui ka lastele.
“Möödunud aastal Eestisse, EurAsia programmi žüriisse kutsutud Osian’s Cinefani festivali direktor Indu Shrikent vaimustus ideest, et filmifestivali tiiva all tegutseb ka iseseisev animatsioonifestival,” ütleb programmi kuraator Mari-Liis Rebane “neil oli soov Indias millegi samalaadsega programmi elavdada, ning nad palusid meid pilootprojekti puhul appi, millest sündis koostöö, mille tulemusena panime kokku kolm programmi, millest kaks tutvustavad Eesti animatsiooni ja üks esitleb meie möödunud aasta festivali parimaid palasid ning auhinnatud filme.”
Osian’s Cinefan on tegutsenud juba 1999. aastast, mis teeb sellest pikima traditsiooniga filmifestivali Indias. Tänavuse festivali põhifookus on jätkuvalt India, Araabia ja Aasia täispikkadel filmidel, millele esmakordselt annavad vürtsi ka lühifilmiprogrammid.  Festival toimub 27. juulist – 5. augustini New Delhis.
Filmiprogrammi on valitud filmid kaasaegsetelt klassikutelt nagu Priit ja Olga Pärn, Janno Põldma, Mati Kütt ning viimaste aegade Eesti edukamad animafilmid, kust võib leida ka noorema põlvkonna autoreid nagu Chintis Lundgren ja Martinus Daane Klemet.