Antoniuse jõuluturul saab osta kingitusi, külastada käsitöökodasid ja lustida uisuväljal

15. detsember, 2011

nukukoda16. ja 17. detsembril toimub Antoniuse õues jõuluturg, kust saab osta käsitööd ja talukaupa, osaleda õpitubades, valada õnne, külastada käsitöökodasid ja uisutada uisuväljal.
Antoniuse jõuluturg on avatud reedel kell 15-20 ja laupäeval kell 12-20. Samal ajal on avatud ka kõik Antoniuse gildi käsitöömeistrite kojad.

Antoniuse õue perenaise Auli Solo sõnul müüakse turul eelkõige erinevat käsitööd, kuid müügilettidele on oodata ka mett, sibulaid, koduleiba, maiustusi ja muud. Turul osalevad ka loomemajanduskeskuse ettevõtted oma toodetega.

Jõuluturu külastajatel on võimalik  ka ise aktiivselt osaleda Antoniuse talveõue tegevustes. Näiteks saab sepikojas lüüa õnnemünti  või sepistada naela. Korstnapühkijate abiga saab valada õnne.

Reedel toimuvad kommiõpituba (kell 17−19) ja küünla kaunistamise õpituba (kell 17−19), laupäeval kommiõpituba (kell 13−19), küünla kaunistamise õpituba (kell 13−15), nahast medaljoni valmistamise õpituba  (kell 13−14.30) ning nuku valmistamise õpituba (kell 15−17). Kõik õpitoad toimuvad loovuskojas (Lutsu 3).

Tegevusi jätkub ka uisuväljale, mis on kogu jõuluturu ajal uisuhuvilistele avatud. Lisaks toimub reedel kell 19 iluuisutamisklubi Tritsutajad uisušõu ning pärast seda uisuaeroobika ning laupäeval erinevad tegevused uisuväljal.

Laupäeval kell 17 esitleb moekunstnik Maarika Kilusk lasteriiete moekollektsiooni meistrite maja saalis (Lutsu  5, II korrus).