Antoniuse moeetendus toob lavale 20 moekunstnikku

14. juuni, 2016

Kolmapäeval, 15. juunil 2016 toimub Tartus Antoniuse moeetendus „Värvides moodi”, kus oma moeloomingut on esitlemas kakskümmend väga erinevat noort disainerit.  Antoniuse moeetenduse suurtoetaja on Tasku keskus.

Antoniuse moeetenduse märksõnadeks on sel aastal kantavus, müügiedu ja  kommerts, disainerite kollektsioone saab iseloomustada ühiselt ready to  wear nimetuse all. Etenduse üldstiili ühiseks siduvaks keeleks on  tugevad ja puhtad värvitoonid, kogu visuaalne pool on hästi lihtne,
selge ja puhas ehk skandinaavialik.

Kahekümne välja valitud disaineri hulgas on nii Tallinnast kui Tartust  pärit moekunstnikke ning esindatud on nii rõivaste kui ka aksessuaaride kollektsioonid.

Laval on Kertu Lepasaar, Anneli Arro (Arro), Triin Isak (Pits by Triin Isak), Liina Adamson-Ehte (Xaos), Anneli Kree (Alton), Epp Mardi, Jane Aus (Seco), Liina Laaneoja Ja Annika Vaalma (Etnowerk), Kersti Teenu (Teenu), Tiina Andron (Andron), Kätlin Kikkas (KÄT), Hannele Merik (MERĻKH), Leen Videnski, (Salt Accessories), Raili Nõlvak, Perit Muuga, Anna Viik, Kristel Jänes (Crystal Rabbit) Ja Kreete Pillenberg, Mari-Liis Saretok (Kokomo), Marit Nõmmik Ja Pamela Peepson.

Sellel aastal saadab disainerite loomingut oma muusikaga ülipopulaarne live-bänd NOĖP, kelle toob lavale etenduse toetaja Abakhan Fabrics.

Tartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel korraldatav suvine moeetendus toimub Tartus juba neljandat aastat ja selle lavastaja-loovjuht on Piret Vapajeva.

Tasku keskuses toimuvad ka  mitmed etendusega seotud eel- ja järelsündmused. 14.–16. juunil kell 12–19 on Tasku keskuse aatriumis avatud  Zero pop-up-pood, millele lisanduvad moeetenduse värsked palad. 16. juunil kell 17 on Tasku keskuse Rahva Raamatu kaupluses Marina Skulskaya moeraamatu esitlus.

16. juunil kell 12–16 on Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) seminar „Mood ja tehnoloogia”, kus oma ala asjatundjad räägivad moest, tehnoloogiast, e-kaubandusest, fotograafiast, uutest materjalidest ja moesuundadest.

Lisaks Tallinna Loomeinkubaatorile, Tasku keskusele ja Abakhan Fabricsile toetavad moeetendust ööklubi Maasikas, Altia, Saku, Duglas, Sulemees, Antalis, Tradehouse ja Tartu linn.

Moeetenduse piletid on saadaval Piletilevist ja Piletimaailmast ning enne etendust kohapeal. Müügis on ka moeetenduse kataloog.

Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/784655984969160