Antoniuse õue meistrite töid näeb Mardilaadal

05. november, 2014

mardilaadale6.-9. novembril 2014 Tallinnas toimuvale Mardilaadale lähevad Antoniuse õue ettevõtjad Külluslikud Etnokudumid ja Tasi, kelle käsitöötooted valiti  parimate hulka konkursil „Uus toode Mardilaadal“. Eelmise aasta Mardilaada parima tootena esitletakse ka Antoniuse õues valmivaid külluslikke etnokudumeid. 

Konkursil „Uus toode Mardilaadal“ valis žürii sel aastal üheksa võitjat, kelle hulgas on ka kaks Antoniuse õuega seotud ettevõtet.  

Üheks võitjaks oli silmkoelised setuainelised kleidid, mille autoriteks Ruut & Triip (Riina Tomberg) ning Antoniuse õues tegutsev ettevõte Külluslikud Etnokudumid (Annika Vaalma).  Autorid ütlevad, et koostöös on jõudu ja inspiratsiooni palju rohkem. Kleidid on huvitava disainiga, luksuslikud, siidivoodriga ning igale vanusele sobivad. 

Teiseks võitjaks tuli kottide kollektsioon Meeri Antoniuse õue ettevõtjalt Tasi  (Triin Hellat). Kollektsioon on valminud samuti koostöös Külluslike Etnokudumitega. Kotid on inspireeritud Mary Poppinsi põhjatust võlukotist, eesti etnograafiast ning tänapäeva naisest, kelle päevad on tegusid täis. Komplektis on lisaks õlakotile väiksem asjade hoidja. 

Konkurss „Uus toode Mardilaadal“ toimub Mardilaadal kolmandat korda, mis innustab osalejaid tulema välja uudiskaubaga. 

2013. aasta parima tootena esitletakse ka Külluslike Etnokudumite värvikaid kudumeid. Külluslikud Etnokudumid said eelmise aasta Mardilaadal paljude lemmikuks. Muuseumileiud, erksad värvid, uhked tikandid ja paelad iseloomustavad nende meistrite kätetööd. 

XVIII Mardilaat toimub 6.-9. novembril 2014 Tallinnas Saku Suurhallis. Mardilaadast on saanud iga-aastane käsitöötegijate ja -sõprade kohtumispaik, rahvusliku käsitöö ja elulaadi propageerimise koht. 

Lisainfo: http://www.folkart.ee