Antoniuse suveõu avatakse Orelipoisi ja Abraham`s Cafe kontserdiga

15. mai, 2012

Antoniuse suvehooaeg saab alguse pühapäeval, 20. mail, kui avatakse pidulikult Antoniuse suveõu koos kohviku, väliraamatukogu, võrkkiikede, lastenurga ja kontserdisarjaga. Avamisõhtul esinevad Orelipoiss ja Abraham`s Cafe.
Suveõue avamisüritused saavad alguse 20. mai päeval, kui kell 13 valmistatakse maitseelamuse kojas lastepäraseid suupisteid, kell 14 õpetatakse rätsepakojas valmistama kaisuloomi ning kell 15 saab vaadata multifilme. Kell 16 algab suveõues Tartu Ülikooli rahvakunstiansambli kevadkontsert.

Suveõue avamisüritused kulmineeruvad kell 19, kui avatakse Antoniuse käsitöö- ja kunstikodasid reklaamiv välinäitus, esinevad Orelipoiss ja maailma eri rahvaste kõlasid džässiga siduv Abraham`s Cafe. Õhtu lõpetab Aafrika tuliste rütmidega DJ Super Lux. Pilet avakontserdile maksab 5 eurot, eelmüügist ostes 4 eurot. Eelmüük on Antoniuse õues K−R kell 12−14. Kuni 12aastastele lastele sissepääs prii.

Antoniuse suveõue avamispäeval on esmakordselt külaliste ees ka paljud uuendused ja atraktsioonid, mis kogu suve ja ka pikemalt külastajaid rõõmustava hakkavad. Vähem kui aasta Antoniuses õues edukalt tegutsenud maitseelamuse koda avab suvekohviku.  Lugemishuviliste ette jõuab Antoniuse vaba raamatukogu, mille jaoks on linlased toonud juba suure hulga ilu- ja ajakirjandust. Raamatud ja ajakirjad on jätkuvalt oodatud. Laste jaoks avatakse lastenurk koos karusselli, klotsimängu ja kivikastiga, mis paigaldatakse traditsioonilise liivakasti asemel. Suveõues teeb olemise mugavamaks võrkkiiged ja kasutada on tasuta WiFi.

Antoniuse suveõue avamisel teeb ukse lahti ka Antoniuse Roheline pood, kus müüakse käsitöömeistrite loomingut. Tegevust alustab ka mitu uut koda: rätsepakoda, Anni Akadeemia ja väike vitraažikoda. Uued kojad ja pood jäävad tegutsema ka siis, kui suveõu oma võrkkiiged ja raamatud kokku pakib ja talvepuhkusele läheb.

Suveõues saavad külalised jälgida ka seda, kuidas lillekastides kasvatada nii maitsvaid kui ka õitsvaid taimi. Maitse- ja ilutaimede kasvatamist linnatingimustes katsetab Tartu Loomemajanduskeskuse tegutsev maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum.

Suveõues hakkavad toimuma regulaarsed kontserdid ja muud üritused.

Suveõu koos kohvikuga on avatud K−P 12−20, teisipäeviti on avatud suveõu ilma kohvikuta kell 12−18.
Antoniuse suveõue avamist korraldavad Antoniuse Õu, Tartu Loomemajanduskeskus, Kontserttuuride Agentuur Rampade Org.

Lisainfo: Auli Solo, Tartu Loomemajanduskeskuse müügi- ja turundusjuht, auli@lmk.ee, tel 518 5434.
http://www.antonius.ee, http://facebook.com/antoniuseou