Antoniuse talveõu pakub uisuvälja, maitseelamusi ja kvaliteetset käsitööd

24. november, 2011

altEsimesel advendil, 27. novembril avatakse Antoniuse talveõu, mille tõmbenumbriks on romantiline uisuväli Antoniuse õue sisehoovis (Lutsu 3/5). Samal ajal avatakse Antoniuse gildimajas (Lutsu 3) Maitseelamuse koda, kus nii asjaarmastajate kui ka professionaalide käe all hakkavad toimuma õpitoad, koolituse ja teemapäevad. Kvaliteetset käsitööd saab endiselt soetada kunstnike ja käsitöömeistrite kodadest.
Antoniuse talveõue avamine toimub pühapäeval, 27. novembril pärast raekoja platsil toimuvat advendiküünla süütamise tseremooniat, kust kell 16.30 stardib rongkäik Antoniuse talveõuele.  Talveõue avab Tartu linnapea Urmas Kruuse ja esinevad iluuisutamisklubi Tartu kasvandikud.

Antoniuse talveõu ja Tähtvere Puhkepargiga koostöös rajatud uisuväli on avatud esmaspäevast reedeni kell 14-20 ja nädalavahetustel kell 12-20. Kohapeal saab rentida uiske ja neid ka teritada. Uisuvälja kasutamine ja uiskude rentimine on tasuline (uisuvälja kasutamine 1,7 eurot kord, uiskude rentimine koos jääle minekuga 3,8 eurot tunnis). Pärast kella 20, kui uisuväli suletakse, on võimalus tellida ka n.ö romantikapaketti – uisuvälja kasutamine koos tõrvikute ja maitsva söögi-joogiga.

Esimesel advendil avatavas Maitseelamuse kojas hakkavad regulaarselt toimuma kohaliku ja traditsioonilise toiduga seotud õpitoad, koolitused ja näpuharjutused. Õpitubasid korraldatakse erinevatele sihtgruppidele: lastele, peredele, tudengitele,  meestele, naistele, hobi- ja profikokkadele. Neid on võimalik tellida ka asutustele erinevateks üritusteks. Õpitubasid ja toidukoolitusi hakkavad läbi viima nii profid, prominendid kui ka asjaarmastajad. Maitseelamuse kojas toimuvad erinevad teemapäevad, samuti hakkavad kolmapäeviti kojas kokkama kuulsused ja neljapäeviti profid.

16.-17. detsembril toimub Antoniuse jõuluturg, kus jõulukaupa müüvad käsitöömeistrid ja talunikud. Saab osaleda töötubades ja valada õnne. Jõuluturu ajal on avatud ka kunstnike ja  käsitöömeistrite kojad. Muul ajal on kojad avatud tavaaegadel.

SA Tartu Loomemajanduskeskus  ja Tartu linna vahel sõlmitakse novembris leping, mille järgi jätkab Antoniuse õu tegutsemist Tartu Loomemajanduskeskuse koordineerimisel. Antoniuse õue tööd hakkab korraldama Tartu Loomemajanduskeskuse müügi- ja turundusjuht Auli Solo.